Flatik.ru

Перейти на главную страницу

Поиск по ключевым словам:

страница 1



Оңтүстік Қазақстан облысы

Бәйдібек ауданы

Шалдар ауылы

Абай атындағы жалпы орта мектеп

Биология пәнінің мұғалімі

Бақтайбекова Гулмира Батырбекқызы
Сабақтың тақырыбы: Құстарды топқа бөлу

Сабақтың мақсаты: Құстарды топтарға бөлу, сол топтардың өзіндік ерекшеліктері туралы түсінік беру.

Сабақтың көрнекілігі: құстар суреттері, кеспе қағаздар, буклеттер, слайдтар.

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, аралас сабақ.

Сабақтағы жұмыс түрі: топтық, жұптық, жеке.

Күтілетін нәтиже: Оқушылар

1.Құстардың топтарға бөлінуін

2. Маусымдық құстарды таниды

3. Жыртқыш құстарды танып біліп шығады.



Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Түсіндірмелер


  1. Ұйымдастыру кезеңі


  1. Үй тапсырмасын тексеру

3.Кіріспе. Не білемін?

Оқушыларды топқа бөліп, әр топқа тапсырмалар беру
4. Негізгі бөлім. Не білдім?

5. Қорытынды. Деңгейлік тапсырмалар беріледі.

6. Үйге тапсырма.
7. Бағалау.


1. Топтарға бөлініп топ мүшелерімен танысу

Үйде дайындап келген эссені қорғау


3.Әр топ оқушылары өз тапсырмаларын алып, соған жауап береді, қорғайды
4.Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды.

5.Деңгейлік тапсырмаларға жауап береді.

Оқушылар тапсырмаларды жазып алады.

7. Оқушылар жиынтық және формативті бағаланады.



Берілген суреттерді құрастыру арқылы топ құру.

Құстар туралы хабарлама.

Топтастыру әдісі. Берілген плакатқа, берілген 20 құстың суретін топтастырып шығады (үй құстары, жыртқыш құстар және т.б).

Топтастыруда жіберген қателерін жөндеп, оқулықтан қосымша мәлімет алады.

5.А деңгей

1.Қыртөстілер қаңқасының басты ерекшелігі неде? 2. Орман құстарын атаңдар. 3. Қоқиқаз Қазақстанның қай өңірінде кеңінен таралған?



В деңгей

1. Жыл құстарының тіршілік әрекеттерін сипаттаңдар. 2. Пингвиндердің құрылысында өздеріне тән қандай белгілері бар? 3. Қыртөссіз құстарға қандай құстар жатады?



С деңгей

1.Сулы және батпақты жерлердің құстарына тән белгілерді атаңдар. 2. Сұңқартәріздестерге қандай құстар жатады және олардың дене құрылысында қандай белгілер бар? 3. Құстар жыл маусымдарына байланысты қандай топтарға бөлінеді?



Қазақстанның Қызыл кітабына тіркелген құстар туралы шағын хабарлама дайындау және құстарға байланысты мақал-мәтелдер жазып келу.



Оңтүстік Қазақстан облысы Бәйдібек ауданы Шалдар ауылы Абай атындағы жалпы орта мектеп

Сабақтың мақсаты: Құстарды топтарға бөлу, сол топтардың өзіндік ерекшеліктері туралы түсінік беру

28.2kb.

25 12 2014
1 стр.


Оңтүстік Қазақстан облысы, Бәйдібек ауданы, Шалдар ауылы

Абай атындағы жалпы орта мектетің бастауыш сынып мұғалімі Бекманова Эльмира Орақбайқызы

68.33kb.

25 12 2014
1 стр.


ОҚО, Бәйдібек ауданы, Шалдар ауылы, Абай атындағы жалпы орта мектептің бастауыш сынып мұғалімі Сақыбекова Нұрсұлу Сабақтың тақырыбы

Оқушыларды адамгершілікке, қарапайымдылыққа, кішіпейілділікке, әдептілікке, еңбексүйгіштікке, өз халқының салт-дәстүрін үйрене отырып, жаман әдеттерден аулақ болуға үйрету

149.65kb.

11 10 2014
1 стр.


ОҚО, Бәйдібек ауданы, Шалдар ауылы, Абай атындағы жалпы орта мектептің бастауыш сынып мұғалімі

Оқушылардың білімдерін бекіту, олардың алған білім, білік дағдыларын көрсету; тілін дамыту, сөздік қорын молайту:ұқыптылыққа, жинақылыққа тәрбиелеу бүгінгі өтілетін шараның мақсаты

117.3kb.

14 12 2014
1 стр.


ОҚО, Бәйдібек ауданы, Шалдар ауылы, Абай атындағы жалпы орта мектебінің биология пәні мұғалімі Кенжебаева Құттықыз Сабақтың тақырыбы: «Бейорганикалық қосылыстардың арасындағы генетикалық байланыстар»

Сабақтың тақырыбы: «Бейорганикалық қосылыстардың арасындағы генетикалық байланыстар»

57.92kb.

15 10 2014
1 стр.


ОҢТҮстік қазақстан облысы бәйдібек ауданы мыңбұлақ жалпы орта мектебі

Взвод бастығының рапортын қабылдап, амандасып жалпы көрнісін қарап жаңа сабақ өтуге даярлау

29.7kb.

25 12 2014
1 стр.


ОҢТҮстік қазақстан облысы бәйдібек ауданы мыңбұлақ жалпы орта мектебі

Білімділік: Оқушылардың ішінен білімді, оқу-білімге құштар, ізденімпаз, талапты да талантты жасты анықтау

104.74kb.

25 12 2014
1 стр.


ОҢТҮстік қазақстан облысы бәйдібек ауданы мыңбұлақ жалпы орта мектебі

Бұл орайда қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімдерінің рөлі ерекше деп ойлаймын. Баланың сөз мағынасын, сөйлем мәнін ұғынуында мәнерлеп оқудың да маңызы зор

73.53kb.

25 12 2014
1 стр.