Flatik.ru

Перейти на главную страницу

Поиск по ключевым словам:

страница 1
1-сынып математика

Сабақ тақырыбы: Әріпті өрнектің мәнін табу (10-а)

Пән мұғалімі: Ибраимова Б.Қ

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: 10-а өрнектерінің мәнін табу жолымен таныстыру. Санды өрнек пен әріпті өрнек туралы білімдерін пысықтау, өрнек құра білуге, мәнін таба білуге үйрету.

Дамытушылық: Түрлі тапсырмалар арқылы оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттеріне және сөйлеуге дағдыландыру, өздігінен жұмыс істей білуге, ой өрісін дамыту.

Тәрбиелік: Шапшаңдыққа тәрбиелеу.

Типі: білім, икем, дағдыны жетілдіру.

Түрі: жарыс сабақ

Әдісі: ізденушілік, сұрақ-жауап, өзіндік жұмыс, топтық жұмыс, түсіндіру.

Көрнекілігі: Күннің суреті, таблица, өрнектер, карточкалар.

Пәнаралық байланыс: Дүниетану, бейнелеу өнері.

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

-Сабақ басталды, бәріміз орнымызға отырамыз. Балалар, сендер білесіңдер бізде қазір қандай сабақ екенін, бізде 2-сабақ математика.

Балалар сабағымызды бастамас бұрын, мен сендерге бір қызықты трэнинг өткізгім келіп тұр. (1-10) ағылшынша санауды үйрету.

-Өте жақсы, сонымен сендер бүгін ағылшынша да санауды үйрендіңдер.

Ал, енді өткен тақырыпты еске түсірейік. Тақтада нелерді көріп тұрсыңдар?

Енді мына өрнектерді қалай бөлуге болады?

(2-ге: әріпті өрнек, санды өрнек)

-Тағы қалай бөлуге болады, кәне қарайықшы жақсылап. (дұрыс, айырмаларды бір бөлек, қосындыларды бір бөлек бөлуге болады екен.)


а+3

2+3

4-а

1+2

а-1

3-1

5+а

2-2
-
Балалар сендер өрнектердің түрлерін әріпті және санды өрнектерді айыра алады екенсіңдер, және айырма, қосындыларды жеке-жеке топтауды біледі екенсіңдер. Енді осы білімімізді әрі қарай толықтыра кетейік, мына цифрограммаға назар аударайық, бұнда балалар 1-10 дейін сандар жазылған, ол сандар қалай жазылып тұр? (өсу ретімен)

Егер де ол сандарды кему ретімен қойғанда бір сөз шығады. Ол қандай сөз екен?



а

м

м

а

р

г

о

р

ф

и

Ц

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

10

9

8

7

6

5

4

3

2

1

0

«Цифрограмма» деген сөздің мән-мағынасын түсіндіріп, айту.

Тақырыпты ашу, мақсатпен таныстыру (әр оқушы өзіне қойған мақсатын айтады)

Оқулықпен жұмыс

Дәптермен жұмыс

Өздік жұмысын орындау

І нұсқа


1) 2+а

а=1


а=3

а=4


2) 10 саны мен а-ның айырмасын жаз.

ІІ нұсқа


  1. а+3

а=1

а=2


а=6

  1. 9 саны мен а-ның қосындысын жаз.

-Өте жақсы, өздік жұмысын да орындай алады екенсіңдер.

-Балалар бізде қазір қандай мезгіл? (көктем)

Көктемде табиғатта қандай өзгерістер болады екен, кәне тыңдап көрейікші.

(құстар ән салып, ағаштар сәл ғана тербеліп тұр.)



Сергіту сәті:

Тербеледі ағаштар,

Алдымнан жел еседі.

Кіп-кішкентай ағаштар,

Үп-үлкен боп өседі.

-Балалар кеше ғана қыркүйек айында сендер кіп-кішкентай ағаштар секілді кішкентай болғансыңдар, ал қазір сендер де ағаш секілді өсіп кетіпсіңдер. Жуыр арада 1-сыныпты тәмәдап, болашақ 2-сынып болғалы отырсыңдар,

ендеше білімімізді көрсететін кез келді, сондықтан номер 4-сөз есепке назар аударайық.

Аулада 6 қарағаш және 4 қайың өсіп тұр. Аулада неше қарағаш өсіп тұр. (Шешімі жоқ)

(Есеп емес, тапсырма, өйткені есептің жауабы, есептің мәтінінде берілген, ендеше бұл есеп болмаса, біз оны есепке айналдырайық.)

Сендерге шығармашылық жұмысқа 3 минут уақыт беріледі.

А) Қарағаш -6 ? артық

Қайың -4

6-4 = 2

Жауабы: Қарағаштың 2-уі артық


Ә) Қарағаш -6

Қайың -4 ? кем

6-4=2

Ж: Қайыңның 2-уі кем


Б) Қарағаш -6

Қайың 4 ?


6+4=10

Ж: Барлығы 10 ағаш

-Енді балалар «Күн» ойынын ойнайық. Бұнда 10-нан берілген санды азайтып, мәнін табу. Топтық жарыс

-Өте жақсы, сонымен біз мақсатымызға жеттік, 10-нан кез-келген санды алып, олардың мәнін таба алдық.

Сабақта нені үйрендік?

Үйге: №3 есеп



Бағалау: Бір-біріне бейнелеу сабағында жасаған «Күннің көзін» сыйға тартады. Тілек айтады.

Сабақ аяқталды!

Әріпті өрнектің мәнін табу (10-а)

Білімділік: 10-а өрнектерінің мәнін табу жолымен таныстыру. Санды өрнек пен әріпті өрнек туралы білімдерін пысықтау, өрнек құра білуге, мәнін таба білуге үйрету

37.4kb.

25 12 2014
1 стр.


Конкурстық іріктеуге арналған тапсырмалар математика, 7 сынып Өрнектің мәнін табыңыздар

Масштабы 1: 5 болатын сызбадағы бөлшектің ұзындығы 2,1 сантиметрге тең. Ал масштабы 3: 1 болатын сызбадағы осы бөлшектің ұзындығы қандай болады?

10.96kb.

16 12 2014
1 стр.


Мазмұны кіріспе тақырыпты тандау негізі. Тақырыптың өзектілігі. Ғылымилығы І бөлім. Тарихи бөлім

Ою-өрнектің атаулары, түстері мен бояулары

427.57kb.

25 12 2014
3 стр.


Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 200 жылғы № бұйрығына

Бір күнге арналған бір жолғы талон құны (ірі әріпті жазумен,бос жол бойынша-сызықша қою), теңге

179.3kb.

12 10 2014
1 стр.


1. өрнегінің мәнін тап. Мұнда s=100, v=10, t=2,5

Бір сан екіншісінен 4-ке артық. Ал олардың квадраттарының айырмасы 56-ға тең. Осы сандарды табыңыз

67.93kb.

23 09 2014
1 стр.


А. П. Короченский этические «табу» в журналистике: самоцензура или нравственная культура самоограничения?

Короченский А. П. Этические «табу» в журналистике: самоцензура или нравственная культура самоограничения? (2007)

61.81kb.

12 10 2014
1 стр.


Сейуллина И. Б. Қарағанды қ., №15 орта мектеп

Сабақтың тақырыбы: Үшбұрыштың, тік төртбұрыштың (шаршының) периметрін табу.Қайталау

45.27kb.

25 12 2014
1 стр.


Курсовая работа Табу в рекламе Студент 2-ого курса Группы 1055

Сентябрь 2007 Кузнецов Пётр Евгеньевич

225.88kb.

12 10 2014
1 стр.