








Я і Україна. Громадянська освіта.
( 3клас)
Тема . Як досягти успіху
Підготувала :
Стасюк О.С.
вчитель початкових класів
ЗОШ №17, м.Миколаєва
Я і Україна. Громадянська освіта.( 3клас)
Тема . Як досягти успіху
Мета:
-
Ознайомити учнів із складовими успіху : талант, натхнення, інтуїція, досвід, знання, працьовитість;
-
Показати шляхи досягнення успіху, щоб бути корисним для інших людей, для країни;
-
Розвивати життєву компетенцію;
-
Виховувати гордість за українців нашої держави
Матеріальне забезпечення уроку : плакат « Знай наших» ( з портретами Г.С.Сковороди, С.П.Корольова, М.В.Лисенка, М.М. Амосова, К.І.Шульженко), презентація «Видатні люди України»
Урок з використанням технології критичного мислення, ІКТ.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи швидше в клас.
Біля парти станем чемно –
Хай мине час недаремно.
Будемо уважні і старанні всі,
Сядемо рівненько на місця свої.
Аутотренінг
Я – школяр(кА)
Я – особистість творча
Я думаю, замислююся
Я – аналізую, висловлюю свої судження
Я – хочу знати
-
Виберіть одну із букв на парті та підберіть відповідно на цю букву слово, «яким я хочу бути на уроці»
П - пильним, працьовитим
Л – ласкавим, люблячим, логічним
А – акуратним
Н – найрозумнішим, найуважнішим, найшвидшим.
-
А для чого людині план? Навіщо людина планує свою роботу?( щоб поставити мету і її досягти)
-
Яку мету я ставлю на початку уроку перед собою? (вчитель оголошує мету уроку)
-
Яку мету ви ставите перед собою? (відповіді дітей)
ПЛАН (на дошці)
УСПІХ
Творча робота
Уміння
Нові знання
Відомі знання
Розминка
-
Подивимось на наш план, із проходженням етапу уроку, запис стає кольоровим і в кінці уроку ми повинні досягти УСПІХУ (Досягти своєї мети)
(відкриваємо розминку)
ІІ. Актуалізація знань
-
На минулому уроці ми говорили про зовнішність людини, що потрібно робити, щоб бути привабливим. Перевіримо те, як ви це засвоїли , працюючи в групах. Кожній групі потрібно скласти поради…
-
Як стежити за руками та нігтями?
-
Як доглядати за зубами?
-
Як доглядати за взуттям?
ІІІ. Новий матеріал
-
Розповідь вчителя
Ми з вами говорили про зовнішність людини, її перше «Я», мати гарний вигляд – це теж успіх.
Але сьогодні ми поговоримо про інший успіх, життєвий – із чого він складається та як його досягти.
Кожна людина живе по своєму. Одні витрачають свої сили на пошуки багатства, женуться за розкошами й часто забувають, що найціннішим у житті є любов близьких, здоров’я рідних і цікава справа, корисна не лише для себе, а й для інших. На щастя, людей, котрі дбають не тільки про власне благополуччя, дуже багато. І таких людей пам’ятають. На їх честь називають вулиці, річки, озера, моря і навіть зірки на небі.
В Україні дуже багато знаменитих , відомих у всьому світі людей. Це вчені, політики, винахідники, історики, лікарі, вчителі, спортсмени. Це Леся Українка, Т.Шевченко, брати Кличко, Ані Лорак. Чому вони відомі всім людям? ( у своїй праці досягли успіху)
-
Проблемне питання.
-
Які риси характеру , на вашу думку, можуть забезпечити успіх людині?
(відповіді учнів)
-
Подивіться на портрети відомих українських людей і послухаємо про їх життєвий шлях і досягнення. (учні розповідають про К.І. Шульженко, М.М. Амосова, М.В.Лисенка, С.І.Корольова, Г.С. Сковороду)
-
Із довідника виберіть ті риси характеру, які притаманні саме їм.
Довідник: працьовитість, хитрість, наполегливість, байдужість, організованість, чесність, порядність, брехливість, жорстокість, цілеспрямованість, уважність, сміливість, мудрість, творчість.
Так, які риси характеру найбільш характерні для таких людей?
-
Робота з підручником
-
Прочитайте 2 і 3 абзаци стор.29 і скажіть , завдяки чому досяг успіхів американський винахідник?
-
Прочитайте, про іншого винахідника. Що йому допомогло у досягненні успіху?
-
Запишемо складові успіху , про які говорять вчені:
Працьовитість талант натхнення
Наполегливість успіх
мета інтуїція
Знання досвід
-
Як навчитися досягати успіху вам? Складемо поради
-
Копіювати звички кожної вченої людини не варто, розвивати треба свої.
-
Необхідна систематичність у навчанні
-
Зосереджуватися потрібно на одній справі.
-
Зібраність.
Стор.30 підручника (умови успіху)
Фізкультхвилинка
Народна мудрість говорить : «Хочеш бути щасливим – не будь лінивим». Це так , бо все у світі здобувається людською працею: зводять будинки, будуються мости, заводи, вирощується хліб. І це все для людини, щоб вона була сита, здорова, весела і щаслива.
-
А яка головна ваша праця?
Часто не хочеться сісти і за уроки, вивчити правило, вірш. Результат – відставання у навчанні. А надолужити – важко. Тому намагайтеся працювати щодня, не відкладаючи на завтра те, що можна зробити сьогодні.
ІІІ. Закріплення
-
Самостійна робота . Робота в зошиті стор.15
-
- А зараз ще раз поглянемо на відомих людей України, які завдяки своїм рисам характеру, своїй меті і використовуючи складові успіху досягли свого успіху.
(Презентація «Відомі люди України)
-
«Доповни речення»
-
Ким в майбутньому хочете стати ви, і що для цього треба? ( Я хочу в майбутньому стати…., і мені для цього треба….)
ІV. Підсумок
Чи досягли ви своєї мети на уроці?
Що вам допомогло це зробити?
Стежина твоя простелиться вдаль
Тобі мужніти і рости.
Ти сам у житті свого щастя коваль,
тому – то задумайся ти.
Який собі шлях у житті обереш,
Як житимеш поміж людьми?
З добром чи лукавством по світу підеш
До світа чи в царство пітьми?
-
Дорогі діти, будьте мудрими, розумними, чесними і порядними, працьовитими і наполегливими – тоді будете мати щастя і радість, ставте мету перед собою і досягнете успіху.
Домашнє завдання
Підручник . Казка «Нехайло», робота в зошиті стор.16,
написати міні-твір « Моя мрія і як її досягти»