Перейти на главную страницу
Тип за складом учасників: груповий.
Тип за мірою реалізації міжпредметних зв’язків: міжпредметний.
Тип за тривалістю виконання: середньостроковий.
Тип за результатом діяльності: інформаційно-дослідницький.
Мета та завдання:
Робота над створенням проекту допоможе дітям навчитися:
Під час публічного представлення проекту діти повинні:
ставати космонавтом –
досить того,
що ти відчуєш, який великий і прекрасний
наш ВСЕСВІТ,
якою в його безмежних глибинах
є ЗЕМЛЯ…
Ігор Жук.
Хід уроку:
I.Організація класу.
Небо зорями рясніє,
Таємниче і глибоке,
Всесвіт нам бентежить мрії,
Спонукаючи до дії.
То ж часу не гайте,
А про космос все
як найшвидше пригадайте.
II.Привітання присутніх на уроці:
Шановні наші гості,
Ми вас вітаємо тепер
В цей зірковий час,
що прийшов сьогодні
на урок до нас!
III. Оголошення теми та мети уроку.
Кросворд « Космос» (технологія «Мозковий штурм»)
На сьогоднішньому уроці ми повторимо і закріпимо знання з теми: «Сонячна система. Земля – планета Сонячної системи».
1. Хвилинка ерудита.
(Технологія «Незакінчене речення»)
(діти знімають з дошки обрану зірку і відповідають на запитання, яке записане на ній.)
На нічному небі заясніли зірочки (подивитися вверх);
Зірочки замерехтіли (швидко покліпати очима);
Зірочки погасли (закрити очі) і міцно сплять ;
Зірочки прокидаються і з подивом роздивляються (очі відкрити, подивитись вліво, вправо, вверх, вниз).
3. Презентація проектних робіт: (виступи дітей).
- «Всесвіт»;
- «Сузір’я»;
- «Планети»;
- «Сонце»;
- «Земля»;
- «Місяць».
4. «Хвилинка відпочинку»
(Декламування віршів)
Астрономія – наука
Про космічнії тіла.
Будем всі її вивчати,
Щоб про космос більше знати.
Ми дізналися,
Що Всесвіт- це космічний простір,
Він складається з галактик,
Зіркових скупчень
У космічному просторі
Є чудові назви.
Наша, як завжди, найкраща –
Зветься Шлях Чумацький.
Гороскопи, гороскопи.
Люди дуже вірять в них.
12 знаків зодіаку
Поділяють увесь рік
Наша Сонячна система
Мала 9 діточок.
Плутон себе не проявив.
Місце він своє звільнив.
Ми вивчаємо планети
І розказали вам про третю.
Це планета голуба – Називається Земля.
Ми її давно вивчаєм.
Тож уже багато знаєм:
6 на ній материків. 4 океани та низка морів.
Місяць - наш природний супутник.
Небеснеє тіло.
Часто змінює свій вигляд,
Хоче, щоб любили.
Ще в минулому столітті
Український винахідник
Вчений Юрій Кондратюк
Показав у космос путь.
Ми майбутні астронавти,
Мрієм в космос полетіть.
Інопланетян зустріти,
З ними міцно подружити.
5. Перегляд кадрів з мультфільму «Родина планет»
Бесіда за змістом переглянутого.
То яке ж походження мають назви планет Сонячної системи?
Технологія «Мікрофон»
6. Бесіда за змістом малюнків та поробок з природного матеріалу на тему «Політ до зірок».
7. «Хвилинка – цікавинка»
(Матеріали з книги В. Мартиненко. «Твоя планета Земля».
(Тема «Космос», додаток)
9. (Виконання пісні за мотивом пісні «Справжній друг»)
Хочеш все про всесвіт знать, (Двічі)
Треба біль читати.
І тоді в небесний світ (Двічі)
Будеш ти пірнати.
Приспів:
Ні дощі, ні вітри, зорепади не страшні,
якщо до знань усім іти. (Двічі
Астрономом станеш ти, (Двічі)
Вивчиш все про космос .
Будеш знати про зірки, (двічі)
Про сузір’я й сонце.
Приспів.
Ми живемо на Землі (Двічі)
Завдяки всі Сонцю,
Про це вчені довели, (Двічі)
Космонавти також.
Приспів.
В планетарій ходим ми,
З телескопом дружим всі,
Щоб побільше знати.
Мрієм в космос полетіть
І Зірки нові відкрить,
Відомими щоб стати.
V. Підсумок.
- Кому сподобався сьогодні наш незвичний урок?- Чим?
- Що найбільше запам’яталося?
- Які завдання сьогодні виконували?
- Що нового дізналися під час роботи над проектом?
- Чого навчилися?.
- Що нового дізналися про планети Сонячної системи після перегляду мультиплікаційного фільму?
(Подяка за гарну роботу. Оцінювання роботи учнів на уроці).
Колпакова О.В.
4 клас
Українське читання
Мета. Формувати вміння сприймати зміст віршів; вдосконалювати навички виразного читання та навички літературного аналізу творів; викликати бажання обирати краще з літературних джерел для самовиховання; вчити бачити справжню дружбу; виховувати уважне шанобливе ставлення оди до одного; Розвивати уміння товаришувати, цінувати дружбу.
Обладнання: грамзапис пісні В. Шаїнського «Дружба», твори дітей на тему «Справжній друг - це той, хто…», записи на дошці, реферати дітей на тему «Прислів’я про дружбу», «Мирилки», ситуативні ілюстрації.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Форма проведення уроку: усний журнал.
Хід уроку
Організаційний момент.
Ми всміхаємось сонечку: «здрастуй , золоте!»
Ми всміхаємось квітоньці – хай вона росте!
Ми всміхаємось, рідні вам – хай обходить вас біда!
Друзям усміхаємося, зичимо їм добра!
Актуалізація опорних знань.
б) «Краще з друзями»;
в) «Словник Славка».
Знайдіть слова, у яких виражено головну думку віршів.
Читання напам’ять «мирилок», (самостійно підібраних дітьми).
Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми та мети уроку.
На основі прочитаних творів скажіть, що ви розумієте під словом «дружба»?
а)Пояснення слів за тлумачним словником.
Дружба – це стосунки між людьми, в основі яких знаходиться взаємна прихильність, відданість, товариська солідарність, духовна близькість, спільність інтересів; приязнь, дружність, товаришування, приятелювання, співдружба.
а) Потреба в дружбі, друзях виникла дуже давно. Ще первісні люди, наші пращури разом полювали на звіра, берегли вогонь, охороняли житло, ділилися здобиччю.
І так само давно виникли приказки і прислів’я про дружбу.
б) Робота з прислів’ями. (технологія «Мозковий штурм»)
Опрацювання казки Марії Чумарної «Казка про друга»
а) Читання частини казки вчителем.
- Від чийого імені ведеться розмова?
- Яких друзів мав хлопчик?
б) Словникова робота
Робота на картках у парах.
Нудьгую жителі
Космічний Компутик
Фотопристрої єгипетські
Однокласники комп’ютерний
Конструктор наближення
Комп’ютер невидимі
Планета істоти
а) самостійне читання казки учнями;
б) аналіз прочитаного;
в)читання тексту «ланцюжком»;
г) вибіркове читання;
- прочитайте абзаці, в яких є такі речення:
- Що в казці вас вразило, а що – здивувало?
- Коли ви хвилювалися найбільше?
- Якою є головна думка казки?
- Чого вчить казка?
(«Бесіда з ОБЖД «Безпечний інтернет»)
3. Опрацювання вірша О. Сенатович «Ми розбили чашку з чаєм».
а) Читання вірша учнями;
б) Читання діалогу за особами.
6. Сторінка.
Розважальна
а) Гра «Чарівні окуляри»
Діти передають окуляри із рук в руки і визначають все хороше, що бачать в учневі, який стоїть поруч.
б) Складання квітки дружби.
- Утворіть квітку дружби, враховуючи відомі вам правила товаришування, співжиття в колективі. Чи є тут зайві пелюстки? Доведіть свою думку.
( Пелюстки квітки з написами: співчуття, чуйність, зневага, взаємодопомога, підтримка,повага, організованість, згуртованість)
а) Складання ланцюжка міркування «Справжній друг – це той, хто…»
(технологія «Мозковий штурм»).
б) Складання правил дружби. (технологія «Акваріум»)
Давайте поділимося секретами дружби з тими дітьми, які ще не мають справжнього друга, а тільки про нього мріють.
Підсумок уроку.
Та навчання в одному класі об’єднало вас. І ви стали друзями. Як ще можна вас назвати ? ( товариші, однокласники)
У вас спільна праця – навчання.
Спільна , добра мета – дружба.
То ж я бажаю, щоб ви завжди пам’ятали, «Що є різні цінності вжитті, але дорожча за золото, міцніша за сталь – дружба»)
Бажаю вам щодня іти до школи зі словами:
Я іду до класу вранці.
Ой, як радісно мені!
Бо є в мене однодумці –
Однокласники мої!
1група – читання казки «Казка про друга». Скласти план до казки.
Сформувати уявлення про форму Землі, закріпити поняття про глобус як зменшену модель Землі
16 12 2014
1 стр.
Постав номер планети сонячної системи в тому порядку, в якому вони знаходяться від Сонця
03 09 2014
1 стр.
Управление образования и молодёжной политики администрации Арзамасского муниципального района
11 09 2014
1 стр.
Наш проект – о зеркалах. Об обычных и не очень, о плоских, выпуклых и вогнутых, о волшебных и очень таинственных. О зеркалах, с которыми мы встречаемся каждый день везде и повсюду
06 10 2014
2 стр.
Икт (учебное электронное пособие «География. «Наш дом Земля», интерактивная доска)
06 10 2014
1 стр.
Большинство государств мира признали важность изучения экологии в мировом масштабе на конференции
17 12 2014
1 стр.
Овладение умениями устанавливать связь между развитием научно-технического прогресса и экологическими проблемами человечества
02 09 2014
1 стр.
В: Дорогие ребята, за окном зима. Природа спит, земля покрыта снегом. А у нас в классе тепло и уютно. Посмотрите вокруг и скажите, что делает наш класс таким
14 12 2014
1 стр.