Flatik.ru

Перейти на главную страницу

Поиск по ключевым словам:

страница 1

Розробка уроку з української літератури в

5 класі



КВК «Українські

казки,

легенди,

загадки,

прислів`я».


Підготувала і провела учитель української мови та літератури

Фєсєнко Вікторія Вікторівна

Мета: Повторити та узагальнити знання учнів про українські народні казки, легенди, загадки, прислів’я. Розвивати логічне мислення, діалогічне та монологічне мовлення, пам’ять, творчість учнів. Виховувати поважне ставлення до усної народної творчості як джерела літератури.

Тип уроку: урок-КВК

Обладнання: картки з прислів’ями ( розрізані), кросворди для кожної команди, чарівна скринька, казкові предмети, ватмани, фломастери, олівці кольорові.

ХІД УРОКУ.

Учитель: «Відчиняє двері казка з добрими очима», - сказав колись поет. І ми сьогодні, діти, також, увійдемо до казкового світу нашого народу. Для того, щоб здійснити нашу подорож, ви поділитесь на дві команди. Капітані команд, представте себе та свою команду.

d:\фотографии\dsc00099.jpg

d:\фотографии\dsc00101.jpg

  1. Конкурс «Інсценізація».

Відбувається інсценізація української народної казки або уривка з казки. Оцінюється артистичність, оригінальність оформлення (костюми, декорації, шумові та зорові ефекти). ( 5 балів)

  1. Конкурс «Прислів`я».

Команди отримують конверти з розрізаними прислів’ями. Треба скласти прислів’я правильно, наклеївши їх на папір.

d:\фотографии\img_4614.jpg

  • Зробив діло – гуляй сміло.

  • Хто рано посіє, той рано пожне.

  • Мудрим ніхто не вродився, а навчився.

  • Без труда нема плода.

  • Хто стане орати, той стане багатим.

  • Книга вчить, як на світі жити.

  • Одна голова – добре, а дві – краще.

  • Не кажи «Не вмію», а кажи «Навчуся».

  • Злагода будує, а незгода руйнує.

  • Злий плаче від заздрості, а добрий від радості.

  • Під лежачий камінь і вода не тече.



  1. Конкурс «Пантоміма».

За допомогою жестів та міміки покажіть прислів’я так, щоб команда суперників змогла відгадати його. ( 4 бали).

  • Баба з возу – кобилі легше.

  • Не кажи «гоп», поки не перескочиш.

  • Хочеш їсти калачі – не сиди на печі.

  • Любиш кататися – люби і санчата возити.

d:\фотографии\img_4616.jpgd:\фотографии\img_4619.jpg

  1. Конкурс «Загадки».

Учні першої команди загадують завчасно підготовлені загадки, складені самостійно про казку, казкових героїв, казкові предмети) учасникам другої команди. Потім навпаки. Підготовлених загадок має бути п`ять. ( 5 балів).

d:\фотографии\img_4621.jpg

  1. Конкурс «Кросворд».

Треба заповнити всі клітинки, прочитати слово з ваштрихованому стовпчику й скласти невелику розповідь про героя, зашифроване ім`я якого міститься в кросворді. Перемагає команда, яка першою впоралася із завданням. ( 3 бали).

d:\фотографии\img_4625.jpg

Кросворд № 1



Заповніть усі клітинки, прочитайте слово в заштрихованому стовпчику й складіть невеличку розповідь про героя легенди чи казки, заштриховане ім’я якого міститься в кросворді.





1































2



















3













4




























5






















6





















  1. Якими вважалися обидва брати з казки «Про жар-птицю та вовка»?

  2. Початок казки.

  3. Скільки разів повторюються події в казках?

  4. Казки, в яких діють звичайні люди, описуються події, явища життя.

  5. Один із помічників головного героя казки «Летючий корабель».

  6. Доньку кого врятував небіж.

Кросворд № 2



Заповніть усі клітинки, почитати слово в заштрихованому стовпчику й скласти невеличку розповідь про героя легенди чи казки, заштриховане ім’я якого містилося в кросворді.




1













2



















3













4






















5































6
























  1. Чарівний предмет, за допомогою якого оживає дурень із казки «Про жар-птицю та вовка».

  2. Твір, у якому розказується про вигадані, фантастичні події.

  3. Рух рук або тіла, що супроводжує мовлення.

  4. Богині добра і захисту від усілякого зла.

  5. Як одним словом називають сукупність міфів?

  6. Придумана оповідь про якусь подію, особу, явище, походження назв, що сприймається як достовірна.


6.Конкурс капітанів.

У «казковому» ящику сховано два предмети з однієї казки. Ватажки-суперники по черзі ставлять учителю приблизні питання про предмети з казки, не називаючи їх. Назвати їх можна лише раз. Учитель відповідає лише «так» чи «ні».


7. Конкурс «Казкові речі».

Команди-суперниці місять згадати, яку роль відіграє та чи інша річ у певній казці (легенді) і кому вона належить.

Запропоновано біле полотно чи рушник ( «Берегиня»), ложки, миски ( «Чому буває сумне сонце» ), поліно ( «Про вогонь» ), горщик каші ( «Мудра дівчина» ).

8. Конкурс художників.

За півхвилини учасники мають намалювати будь-яку ілюстрацію до



казки « Про правду і кривду». Це конкурс на дотепність. Оцінюється оригінальність, стиль.

9. Підсумок. Нагородження переможців.

Розробка уроку з української літератури в 5 класі квк

Мета: Повторити та узагальнити знання учнів про українські народні казки, легенди, загадки, прислів’я. Розвивати логічне мислення, діалогічне та монологічне мовлення, пам’ять, твор

49.81kb.

13 10 2014
1 стр.


Методичні рекомендації з української літератури для студентів І та ІІ курсів Упорядник : В. О. Безугла

Виставляючи оцінку за ведення зошитів з української літератури, враховуються такі критерії

586.9kb.

25 12 2014
3 стр.


Конспект уроку у 6-ому класі до теми „Essen Вчитель: Марчук А. С. Тип уроку: комбінований Урок 9 з 10 за даною темою Мета уроку: Практична

Освітня: поширення кругозору учнів, формувати навички аналізувати та узагальнювати матеріал

54.39kb.

16 12 2014
1 стр.


Заступник директора з навчально – виховної роботи, вчитель української мови та літератури Новобериславської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Бериславського району Херсонської області Грекало Валентина Михайлівна Маруся Чурай – дівчина з

Заступник директора з навчально – виховної роботи, вчитель української мови та літератури

127.96kb.

26 09 2014
1 стр.


Творчість юрія клена в контексті українського неокласицизму

Нан україни Олекса Мишанич (зав відділом давньої І класичної української літератури Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка нан україни)

4961.79kb.

25 12 2014
26 стр.


Інтегрований урок історії та світової літератури у 7 класі

«Айвенго» з фольклором, висвітлити новаторство Скотта у зображенні образу Робін Гуда; поглиблювати знання учнів з теорії літератури та історії; розвивати вміння визначати та перека

260.51kb.

14 10 2014
1 стр.


Уроку англійської мови у 6 класі (з поглибленим вивченням) Тема : This colourful world. The Earth is our home Тип уроку: комбінований практичні

Розвивати непідготовлене мовлення методом мобілізації мовних зразків, речень та лексичних одиниць за темою в мовленні учнів

194.71kb.

27 09 2014
1 стр.


Творчість І. Котляревського в контексті розвитку нової української літератури

Тема: Творчість І. Котляревського в контексті розвитку нової української літератури

191.73kb.

11 10 2014
1 стр.