

















План-конспект
уроку у 6-ому класі
до теми „Essen“
Вчитель: Марчук А.С.
Тип уроку: комбінований
Урок 9 з 10 за даною темою
Мета уроку:
Практична: підготувати учнів до написання комплексної роботи за темою; вчити учнів будувати монологічне висловлювання розповідного типу; активізувати лексичні одиниці з теми; активізувати граматичний матеріал: відмінювання прикметників за сильною відміною, порядок слів у реченні, дієвідміна дієслів у теперішньому часі.
Освітня: поширення кругозору учнів, формувати навички аналізувати та узагальнювати матеріал.
Розвиваюча: розвивати навички читання з повним розумінням прочитаного; розвивати навички усного мовлення за темою „Essen“; розвивати
Виховна: пробуджувати інтерес до вивчення німецької мови
Методичне обладнання уроку:
1) роздатковий матеріал: Arbeitsblatt 1 „Im Lebensmittelgeschäft“, Arbeitsblatt 2 „Eistorte“
2) презентація до теми „Essen“;
3) аудіо запис до фонетичної зарядки.
Схематичний план уроку:
Етап уроку
|
Час
|
І. Введення в мовне середовище
|
4 хвилини
|
ІІ. Перевідка домашнього завдання
|
7 хвилин
|
ІІІ. Основна частина уроку
-
Оголошення теми і мети уроку.
-
Активізація лексики.
-
Розвиток навичок читання з повним розумінням прочитаного.
-
Розвиток граматичних навичок.
-
Розвиток навичок усного мовлення.
|
2 хвилини
5 хвилин
8 хвилин
6 хвилин
9 хвилин
|
ІV. Заключна частина уроку.
|
4 хвилини
|
ХІД УРОКУ
І. Введення в мовне середовище.
1. Привітання. Організація класу.
2. Мовленнєва зарядка.
- Wer hat heute Klassendienst?
- Welcher Tag ist heute? Der wievielte ist heute?
- Wie ist das Wetter heute?
3. Фонетична зарядка. (Слайд 2)
Мета: удосконалення навичок вимови продуктів харчування, активізація вивчених раніше лексичних одиниць; розвиток навичок аудіювання.
Прийом: повторення за диктором (аудіозапис)
-
Zuerst machen wir Mundgymnastik. Hört aufmerksam zu, seht die Bilder an und und wiederholt. Beachtet dabei die Betonung und Aussprache.
Lebensmittel: Käse, Brot und Brötchen, Aufschnitt, Eier
Obst: Bananen, Äpfel, Orangen, Birnen
Gemüse: Tomaten, Gurken, Paprika, Kartoffeln
ІІ. Перевірка домашнього завдання. (Слайд 3)
Мета: перевірити виконання домашнього завдання; перевірити рівень оволодіння лексикою до теми, вміння добирати лексику взалежності від контексту.
Прийом: взаємоперевірка з опорою на правильно виконане завдання.
-
Wir kontrollieren die Hausaufgabe. Welche Hausaufgabe habt ihr für heute?
-
Nehmt die Hefte eurer Banknachbarn, prüft und korrigiert die Fehler. Wer möchte den ersten Satz lesen?
-
War die Hausaufgabe schwer? Wer hat Schwierigkeiten?
ІІІ. Основна частина уроку.
-
Оголошення теми і мети уроку. (Слайд 4)
-
Heute in der Stunde werden wir zur Kontrollarbeit vorbereiten. Wir wiederholen Wärter zu unserem Thema, deklinieren die Adjektiven und besprechen ein Kochrezept.
-
Stellen sich vor, dass wir zu einer Party vorbereiten. Was brauchen wir dazu? Das ist unser Vorbereitungsplan. Schaut an und sagt mir bitte, was müssen wir machen?
-
Активізація лексики з теми. (Слайд 5)
Мета: активізувати лексику у мовленні учнів; розвивати граматичні навички – відсутність артикля перед іменниками – назвами продуктів харчування.
Прийом: виконання завдань на підстановку лексики.
-
Wir müssen in ein Lebensmittelgeschäft gehen. Aber zuerst stellen wir unseren Einkaufszettel zusammen. Ergänze die Wendungen durch die Wörter unten.
-
Розвиток навичок читання з повним розумінням прочитаного. (Слайд 6)
Мета: розвивати навички читання з повним розумінням прочитаного, навички складання діалогу між покупцем та продавцем.
Прийом: робота в парах, складання діалогу з наданих реплік.
(Arbeitsblatt „Im Lebensmittelgeschäft)
-
Unser Einkaufszettel ist fertig und wir gehen ins Geschäft und haben ein Gespräch mit der Verkäuferin. Ihr seht auf den Arbeitsblättern die vermischten Repliken. Sortiert diese Repliken: was sagt die Verkäuferin, was sagt die Kundin. Arbeitet zu zweit.
Прийом: читання і інтонування діалогу в парах.
-
Lest diese Dialoge zu zweit.
-
Розвиток граматичних навичок. (Слайд 7)
Мета: вправляти учнів у відмінюванні прикметників, побудові речень з правильним порядком слів, вживанні дієслів у І особі однини, вживанні дієслів з відокремлюваним префіксом.
Прийом 1: виконання тренувальної вправи на визначення правильного закінчення прикметника.
-
Wir bereiten einen Festfisch vor, also wir müssen Geschmacke unserer Gäste kennen. Lest den Satz, bestimmte den Kasus und ändert die Adjektivsendung nach starke Deklination.
-
Прийом 2: індивідуальна робота; виконання вправи на вживання дієслів з правильним закінченням, порядок слів у реченні.
(Слайд 10, Arbeitsblatt 2)
-
Nun werden einige Schüler die Eistorte zubereiten. Ihr bekommt solche Aufgabe: auf den Arbeitsblättern gibt es vermischte Sätzen. Stellt diese Sätze Reihe nach und ändert dabei die Verbsendungen.
-
Розвиток навичок усного мовлення. (Слайд 12)
Мета: вчити учнів описувати порядок своїх дій під час нервування столу, вживаючи раніше вивчену лексику; вправляти у відмінюванні іменників.
Прийом: ігровий прийом – сніжний ком, доповнення речень.
-
Inzwischen werden wir den Tisch decken. Ihr habt die Satzanfänge und Bilder von Geschirr und Besteck. Ein Schuler beginnt den Satz und die Anderen wiederholen und nennen ein neues Wort.
-
Wer kann selbst alles beschreiben?
ІV. Заключна частина уроку.
-
Підведення підсумків уроку.
-
Оцінювання.
-
Подача домашнього завдання.
Arbeitsblätter
Im Lebensmittelgeschäft
100 Gramm zu 6 Euro
Das passt.
- Hier bitte. Brauchen Sie Butter?
- Bitte. Sonst noch etwas?
- Ja, bitte. Wie viel Gramm brauchen Sie?
- Haben sie reifen Erdbeeren?
- Guten Tag!
1 Kilo, bitte.
- Hier bitte. Auf Wiedersehen!
- Ich nehme auch harter Käse, Wurst und weiser Brot.
- Ah genau! Bitte ein Päckchen!
Ich brauche noch Zitronentee. Was kostet er denn?
- Guten Tag! Sie wünschen?
Eistorte
Dann … ich Erdbeeren, Zucker und Joghurt in einer Schüssel. (vermischen)
Ich … frisch Erdbeeren und … sie zu Muss. (waschen, zerdrücken)
Danach … ich meine Eistorte. (vrezieren)
Ich … diese Maße gut mit Milch …. (umrühren)
Dann … ich die Förmchen. (füllen)
Und alle Förmchen … ich in den Kühlschrank. (stellen)