Flatik.ru

Перейти на главную страницу

Поиск по ключевым словам:

страница 1
Бабенко Тетяна Вікторівна,

викладач фізичної культури

Ровеньківського професійного будівельного ліцею

вул. Дзержинського 88/44, м. Ровеньки Луганської області

т. 050-63-54-096

Урок теоретичного навчання з предмету: фізична культура



Тема уроку: урок теоретичних знань з волейболу.

Мета уроку:

Навчальна: при вивченні цього матеріалу ви повинні довідатися про:

- оздоровче значення волейболу;

- які якості розвиває гра у волейбол;

- як встановити правильну послідовність подій;

- уміти намалювати волейбольний майданчик;

- визначити зв'язок з досліджуваними предметами.



Виховна: виховувати інформаційну компетентність, повагу один до одного, толерантність.

Розвиваюча: розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, вміння складати міні-конспект, працювати в колективі та в малій групі.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу з використанням інноваційних технологій на уроці фізичної культури.

Форма проведення: інтерактивний метод: робота в парах,робота в малих групах.

Комплексне забезпечення: міні-підручники для учнів, макет, плакати, зошити, мультимедійне забезпечення, комп’ютер,фішки для фронтального опитування.

Міжпредметні зв'язки: креслення, математика, російська мова, історія, географія, валеологія,біологія тощо.

Дидактичний матеріал: міні-підручник, тести на закріплення вивченого матеріалу.

Формування життєвих компетентностей: соціальні, комунікативні, здоров ‘язберігаючі, інформаційні, тощо .

Хід уроку:

1.Організаційний момент - 1 хв.

- перевірка присутності учнів на уроці, готовність до уроку.



2.Теоретична частина: вивчення нового матеріалу.

1. Ознайомлення з темою: слайд №1 (додатки 1);

2. Вивчення нового матеріалу :

2.1. – самостійне вивчення матеріалу: робота в парах;

2.2. – ознайомлення з пам’яткою роботи в парах слайд №2 (додатки1);

2.2.1.- видача завдання за міні-підручником;

2.2.2. – ознайомлення з критеріями оцінювання слайд №3 (додатки 1);

2.2.3.- презентація слайдів міні-підручника № 4-8 (додатки 1);

2.2.4. – виконання завдання по рівнях: середній, достатній, високий (за правильну відповідь учень отримує фішку).

3. Закріплення матеріалу (робота в малих групах):

3.1 – ознайомлення з пам’яткою роботи в малих групах слайд №9 (додатки1);

3.2. – тестування;

3.3. – перевірка правильності виконання роботи слайд №10,11-14 (додатки 1);

(Оцінка виставляється одна на групу – максимальна 5 балів).



4. Оцінювання за роботу на уроці за рейтинговою системою та оцінювальним листом.

5. Розвивальна гра «Скріпка» - (гра проводиться в залежності від часу).

6. Узагальнення вивченої теми в перегляді презентації.

7. Дебрифінг.

Зразки запитань до учнів:

- які враження викликало у вас заняття?

- чи задовольняє Вас власна робота на занятті?

- яку нову інформацію (досвід) Ви отримали під час заняття?

- як Ви можете набуті знання застосувати на практиці?
Додатки.

Методичні рекомендації для викладача з організації самостійної роботи

з міні-підручником за рейтинговою системою (додаток 2)

Форма навчання на уроці колективна, але процес засвоєння знання залишається індивідуальним. Це протиріччя приведе до зрівняльного підходу і рівняння на середнього учня. Однак варто розрізняти три рівні працездатності і відповідно три рівні засвоєння знань.

При високому рівні працездатності учні можуть напружено трудитися тривалий час і домагатися гарних результатів без утручання викладача. Ці учні при фронтальному навчанні тільки частина уроку зайняті корисною діяльністю і разом з іншими тупцюють на місці, відвикають інтенсивно працювати.

Учні з низькою працездатністю досить часто стають невстигаючими, втрачають інтерес до навчання, впевненості у своїх справах. Тому одне з головних вимог до сучасного уроку - індивідуалізація, диференціація в навчанні.



Міні - підручник по даній темі містить 3 рівні знань:

Середній, достатній і високий. Середній і достатній рівні знань обов'язкові, високий містить випереджальну інформацію з предметові.

1. Середній рівень знань міні-підручника містить зведення про поняття волейболу, про оздоровче значення гри, про розвиток рухових якостей волейболіста. Учні повинні вибрати з підручника відповіді на питання, що задаються.

2. Достатній рівень міні-підручника містить матеріал по історії і виникненню волейболу, його розвитку за визначений період часу. Учні повинні вміти встановити правильну послідовність подій розвитку волейболу, уміти намалювати площадку і поставити розміри, використовуючи навички креслення.

3.Для вивчення високого рівня в міні-підручнику дається випереджальний матеріал. Учні самостійно працюють дома по досліджуваній темі і приносять додатковий матеріал, роблячи повідомлення на уроці.

Розділ високого рівня видавати не рекомендується, щоб вони не відволікалися при роботі з підручником.

Закріплення матеріалу, вивченого на уроці, проводжу на наступних уроках.

Домашнє завдання конспектувати.

Пам’ятка

Як працювати в парах (додаток 3)

Робота в парах є різновидністю роботи в малих групах. Вона дозволить вам оволодіти вміннями висловлюватися та активно слухати.

Організуйте свою роботу таким чином:


  1. Разом прочитайте надане завдання та інформацію до його виконання.

  2. Визначте, хто говоритиме першим.

  3. Висловіть свої думки, погляди на проблему по черзі.

  4. Прийдіть до спільного рішення.

  5. Визначте, хто представлятиме результати роботи та приготуйтеся до представлення.

Для ефективного спілкування в парах:

  1. Зверніть увагу на мову тіла: сідайте обличчям до того,з ким говорите, нахиляйтеся вперед, установіть контакт очима.

  2. Допомагайте співрозмовнику говорити, використовуючи звуки та жести заохочення: кивок, доброзичлива посмішка, слова «так-так».

  3. Якщо необхідно, ставте уточню вальні запитання (запитання, які допомагають прояснити ситуацію, уточнити дещо з того, що вже відомо. Наприклад, так: «Ти маєш на увазі, що?», «Чи я правильно зрозуміла, що…?».

  4. Під час висловлювання говоріть чітко, по суті справи, наводячи приклади і пояснюючи свої думки.

  5. Під час активного слухання не слід:

– давати поради;

  • змінювати тему розмови;

  • давати оцінки людині, яка говорить;

  • перебивати;

  • розповідати про власний досвід.

Міні - підручник

теоретичних знань з теми: "Волейбол"

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів

з теми "Волейбол"

за рейтинговою системою

1.Середній рівень - "4", "5", "6".

На "4" бали учень повинен:

- відповісти на запитання поняття волейболу,

- переваги волейболу;

на "5" балів учень повинен:

- розкрити оздоровче значення волейболу;



на "6" балів учень повинен знайти:

- які якості розвиває гра у волейбол.



2.Рівень складності - достатній (установлений)

на "7", "8", "9" балів.

на "7" балів учень повинен:

- - матеріальне забезпечення волейболу: стійки, сітка, розміри сітки,

ширина розмітки, площа нападу, м'яч, спортивна форма, команда.

на "8" балів учень повинен:

намалювати площадку для гри у волейбол, указати розміри;

питання: яку форму має волейбольна площадка?

на "9" балів учень повинен:

коротко написати історію виникнення волейболу;

- виконати тестове завдання на відтворення послідовності подій

3 рівень складності - високий (вище встановленого):

на 10 балів - правила змагань (коротко).

На 11 балів учень повинний:

Написати реферат про додаткові зведення гри у волейбол:

Наприклад: "Суддівська жестикуляція", короткі повідомлення: «Цікаві факти та історія волейболу», «Різновиди волейболу» тощо

Волейбол

Волейбол - це командна гра, що належить до числа ігор на відбивання м'яча. У волейбол грають на свіжому повітрі й у закритих приміщеннях. Гра починається з того, що з місця подачі м'яч вводиться в гру ударом, що посилає його через сітку. У ході гри він перекидається через сітку таким чином, щоб при дотриманні правил його не могла б відбити через сітку команда супротивника.

Гра у волейбол жадає від гравців таких якостей, як гарна реакція, сила удару, а також спритність, координація і швидкість рухів.

Волейбол зміцнює здоров'я, правильний різнобічний фізичний розвиток, загартовування організму. У гармонійному розвитку учнів визначене значення має постава. З поставою зв'язані: правильне положення і нормальна діяльність усіх внутрішніх органів. Велике значення має у волейболі прищеплювання особистої і суспільної гігієни. Волейбол виховує звичку до систематичних занять фізичною культурою і спортом.

Оскільки гра у волейбол спочатку не жадає від гравців наявності великої фізичної сили, вона є ідеальним засобом активного відпочинку.

Подальшими перевагами волейболу можна вважати простоту матеріального забезпечення, невеликі розміри ігрової поверхні, гнучкість правил гри. Однак варто взяти до уваги відносні труднощі освоєння технічних навичок.


ІСТОРИЧНИЙ РОЗВИТОК

Волейбол виник у 1895 р. У США. Встановлені в 1896 р. перші правила гри істотно відрізнялися від сучасних. Допускалися, приміром , багаторазове, наступне друг за другом торкання м'яча одним спортсменом (ведення м'яча), у ході гри використовувалися стіни залу (гра зі стіною), а також брало участь більше число гравців. Сітка встановлювалася усього лише на висоті 6футів (1,83 м). Існуючі правила в даний час були в основному сформульовані приблизно до 1920 р. До цього часу гра поширився по всьому американському континентові, в Азії й у Європі. Широке поширення волейбол одержав у Радянському Союзі ще до початку другої світової війни. У цей період часу він був відомий за назвою "флюгбалль" - "літаючий м'яч", однак він навряд чи одержав поширення як спортивна гра. Міжнародна федерація волейболу (ФІВБ) була створена в1947 р., у даний час вона поєднує більш 130 національних федерацій.

Вона відноситься до самих численних спортивних міжнародних союзів. З 1949р. ФІВБ здійснює контроль над проведенням чемпіонатів світу, чемпіонатів континентів і міжнародних кубкових змагань (змагань на Кубок світу з 1965р.). Європейська конфедерація волейболу відає з 1960 р. організацією змагань на Кубок Європи. З 1957 р. волейбол став олімпійським видом спорту.

Споруди та обладнання.

Ігрове поле.

Ігровий майданчик являє собою прямокутник розмірами 18 м Х 9 м, оточений вільною зоною, мінімальний розмір якої з усіх боків складає 3м. Ігрова поверхня повинна бути плоскою, горизонтальною і одноманітною. Вона не повинна становити травмування гравців. Ширина всіх ліній – 5 см. Лінії повинні бути світлими і відрізнятися за кольором від підлоги і будь-яких інших ліній. Дві бокові та дві лицьові лінії обмежують ігровий майданчик. Вони входять у розміри ігрового майданчика. Центральна розділяє ігровий майданчик на дві рівні майданчика розміром 9Х9 кожний. Ця лінія проведена під сіткою від однієї бокової лінії до іншої. На кожному майданчику лінія атаки,задній край якої нанесений в 3-х метрах позаду вісі центральної лінії, позначає передню зону. Зона подачі – це ділянка шириною 9 м позаду кожної лицьової лінії Вона обмежена з боків короткими лініями довжиною 15 см кожна, нанесеними на відстані 20 см позаду лицьової лінії, як продовження бокових ліній. Стійки, що підтримують сітку, встановлюються на відстані 0,5 – 1 м за боковими лініями. Вони є заввишки 2,55м та переважно повинні регулюватися. Сітка встановлюється вертикально над центральною лінією,її верхній край встановлюється на висоті 2,43 м для чоловіків та 2,24 м для жінок. Сітка є шириною 1 м і довжиною від 9,5 м до 10 м (з боковими стрічками з кожної сторони від 25 до 50 см) та складається з чорних комірок у формі квадрата зі стороною 10 см. Вертикально до сітки прикріплені дві білі стрічки, які розташовані безпосередньо над кожною боковою лінією. Їх ширина 5 см і довжина 1 м, і вони вважаються частиною сітки. Антена прикріплюється із зовнішнього краю кожної бокової стрічки. Антени розташовані на протилежних сторонах сітки. Це гнучкий стержень довжиною 1,8 м та діаметром 10 мм,який здіймається над сіткою на 80 см. Антени вважаються частиною сітки і обмежують з боків площину переходу

М’яч має бути сферичним, з покриттям, зробленим з еластичної шкіри, та внутрішньою камерою, виготовленою з гуми. Його колір може бути однотонним світлим або комбінованим. Окружність м’яча – 65-67 см; вага – 260-280 г. Його внутрішній тиск повинен бути від 0,30 до 0, 325 кг/см2.

Екіпіровка гравців складається з футболки, шортів, шкарпеток (форма) і спортивного взуття. Колір та дизайн футболок, шортів і шкарпеток у команди повинні бути одноманітними (крім Ліберо). Футболки повинні бути пронумеровані від 1 до 18. Номер повинен бути розташований на футболці по центру на грудях і спині. Капітан команди повинен мати на своїй футболці смужку 8Х12 см, що підкреслює номер на грудях.
Правила гри

Гра ведеться на прямокутному майданчику розміром 18х9 метрів. Майданчик розділений посередині сіткою. Гра ведеться сферичним м'ячем колом 65—67 см вагою 260—280 г. Кожна з двох команд складається максимум з 12 гравців, а на полі одночасно знаходяться 6.



Мета гри — ударом добити м'яч до ігрової поверхні майданчика половини супротивника або примусити його помилитися.

Гра починається введенням м'яча в гру за допомогою подачі. Після введення м'яча в гру подачею і успішного розіграшу подача переходить до тієї команди, яка виграла очко. Майданчик по кількості гравців умовно розділений на 6 зон. Після кожного переходу права подачі від однієї команди до іншої в результаті розіграшу очка, гравці переміщаються в наступну зону за годинниковою стрілкою.



Подача

Виконує подачу гравець, який в результаті останнього переходу переміщається з другої в першу зону. Подача проводиться із зони подачі за задньою лінією ігрового майданчика. Завдання гравця, що подає, відправити м'яч на половину супротивника. До того як гравець не торкнеться м'яча при подачі, жодна частина його тіла не повинна торкнутися поверхні майданчика (особливо це стосується подачі в стрибку). У польоті м'яч може торкнутися сітки, але не повинен торкатися антен або їх уявного продовження вгору. Якщо м'яч торкнеться поверхні ігрового майданчика, команді, що подавала, зараховується очко. Якщо гравець, який подавав порушив правила або відправив м'яч до ауту, то очко зараховується команді, що приймала. Не дозволяється блокувати м'яч при подачі, перериваючи його траєкторію над сіткою. Якщо очко вигране командою, яка подавала м'яч, то подачу продовжує виконувати той же гравець.



Приймання

Зазвичай приймають м'яч гравці, які стоять на задній лінії, тобто в 5, 6, 1 зонах. Проте прийняти подачу може будь-який гравець. Гравцям команди, що приймає, дозволяється зробити три торкання і максимум після третього перевести м'яч на половину супротивника. Обробляти м'яч на прийомі можна в будь-якому місці майданчика і вільного простору, але тільки не на половині майданчика супротивника. При цьому якщо доводиться пасом переводити м'яч назад на свою ігрову половину друга передача з трьох не може проходити між антенами, а обов'язково повинна проходити поза ними. Під час прийому не допускається затримка м'яча при його обробці, хоча приймати м'яч можна будь-якою частиною тіла.



Атака

Зазвичай при успішному прийомі м'яч приймається гравцями задньої лінії (1-е торкання), доводиться до зв'язкового гравця (2-е торкання), який передає м'яч гравцеві атаки (3-е торкання). При ударі м'яч, повинен пройти над сіткою, але в просторі між двома антенами. При цьому м'яч може зачепити сітку, але не повинен зачіпати антени або їх уявного продовження вгору. Гравці передньої лінії можуть атакувати з будь-якої точки майданчика. Гравці задньої лінії перед атакою повинні відштовхуватися за спеціальною триметровою лінією. Заборонено атакувати (тобто завдавати удару по м'ячу вище за лінію верхнього краю сітки) тільки ліберо.



Регламент

Волейбольна партія не обмежена в часі і триває до 25 очок. При цьому якщо перевага над супротивником не досягла 2 очок, партія триватиме до тих пір, поки не буде досягнута потрібна перевага. Матч триває до того, як одна з команд виграє три партії. У п'ятій партії (тай-брейк) рахунок ведеться до 15 очок. У кожній партії тренер кожної з команд може попросити два тайм-аути по 30 секунд. Додатково у перших 4 партіях призначаються технічні тайм-аути після досягнення однієї з команд 8 і 16 очок (по 60 секунд). У кожній партії тренер має право провести не більше 6 замін польових гравців (окрім ліберо).



Тестове завдання на 9 балів на відтворення послідовності подій

Встановіть правильну послідовність подій (додаток 4)

1895 г. – виникнення волейболу в США

1920 г. – сформовані правила

1947 г. – створено Міжнародну федерацію волейболу (ФІВБ)

1949 р. - ФІВБ здійснює контроль над проведенням змагань

1957 р. - волейбол став олімпійським видом спорту

1960 р. - проведення чемпіонату Європи

1965 р. - проведення кубка світу.

Закріплення нового матеріалу у вигляді тестових карточок

Учні об’єднуються у групи по 4-6 осіб і отримують тестові завдання з теми. Невелике нагадування:



Пам’ятка (додаток 5)

Як працювати в малих групах

Робота в малих групах дозволить вам набути навичок спілкування та співпраці.

Об’єднайтеся у групі по 4-6 осіб і отримайте завдання вчителя. Ви маєте певний визначений час для виконання цього завдання.

Організуйте роботу в групі так:

1.Швидко розподіліть ролі у групі.



Спікер (керівник у групі).

- зачитує завдання групі;

- організує порядок виконання;

- пропонує учасникам групи висловлюватися по черзі;

- заохочує групу до роботи;

- підводить підсумки роботи;

- за згодою групи визначає доповідача.

Секретар:

- веде коротко і розбірливо записи результатів роботи своєї групи;

- як член групи має бути готовим висловити думку групи під час підведення підсумків або допомогти доповідачеві.

Посередник:

- слідкує за часом;

- заохочує групу до роботи.

Доповідач:

- чітко висловлює спільну думку, до якої дійшла група;

- доповідає про результати роботи.

2. Починайте висловлюватися спершу за бажанням, а потім по черзі.

3. Дотримуйтеся одного з правил активного слухання,головне – не перебивайте один одного.

4. Утримайтесь від оцінок та образ учасників групи.

6.Намайтесь у групі прийти до спільної думки, хоча в деяких випадках у когось з групи може бути особлива думка і вона має право на існування.

Варіант №1

1 бал 1. Волейбол – це

- командна гра?

- групова гра?

- індивідуальна гра?



1 бал. 2. В якому році виник волейбол?

  - 1895

  -1897

-1905

  - 1907

1 бал. 3.Що означає волейбол у перекладі на російську мову?

- Падаючий м'яч

- Літаючий м'яч

- Круглий м'яч

- М'яч, що скаче














1 бал. 4. Де грають у волейбол?

- на свіжому повітря?

-в спортивному залі?

- на заборі;



1 бал. 5.С чого починається гра?

- з подачі?

- з кидка?

- з ведення?



Варіант №2

1 бал.1. Які якості розвиває гра?

- гнучкість?

- сила удару?

- координація рухів?

- швидка реакція?

1 бал. 2. Переваги гри?

- невеликі розміри ігрового поля,

- гнучкість правил,

- матеріальне забезпечення;

- велике ігрове поле

1 бал. 3.Труднощі гри в волейбол?

- засвоєння технічних навичок;

- навчитися літати.

- бігати за м’ячем;



1бал. 4. Де виник волейбол?

- США;


- Україна;

- Росія.


1 бал. 5. Коли були сформульовані перші правила гри у волейбол?

- 1920 р.;

- 1875р.;

- 2001 р.



Варіант №3

1 бал.1. Скорочена назва міжнародної федерації з волейболу?

- ФІВБ;


- ФУМЛ;

- ФНРБ,


1 бал.2. Розміри ігрового поля?

-25х34;


- 9х18;

- 12х22.


0,5 бал. 3. Форма волейбольного ігрового поля?

- овальне;

- кругле;

- трикутне;

- прямокутне.

0,5 бал.4. На якій відстані від центральної лінії знаходиться лінія нападу?

- 5 м;


- 3 м;

- 6 м.


1бал. 5. Ширина маркірованих ліній?

- 1 см;


-5 см;

- 12 см.



1 бал. 6. Інтеграція на уроці між предметні зв’язки)

- спецтехнологія;

- історія, математика,

- географія;

- валеологія,

- біологія.



Варіант №4

1 бал. 1. Висота сітки у чоловіків?

- 3,25 м;

- 2,43 м;

- 1,98 м.



1 бал. 2. Висота сітки у жінок?

- 1,20 м;

- 2,02 м;

- 2,24 м.



0,5 бал.3. Ширина сітки?

- 1,42 м;

- 90 см;

- 1 м.


1 бал. 4. Довжина сітки?

- 10,52 м;

- 9,50 м;

- 11,33 м.



0,5. 5. Кількість гравців на ігровому полі?

- 3;


-5;

-6.


1 бал. 6. До скількох очок треба набрати в партії, щоб перемогти?

- 18


- 20

- 25


- 21

Підведення підсумків. Перегляд презентації слайдів правильних відповідей на тести.

Розкрити конкретний зв'язок з предметами, які вивчаємо у ліцеї.

4. ОЦІНЮВАННЯ УЧНІВ (додаток 6)

4.1. за рейтинговою системою, за допомогою оціночного листа і критеріїв оцінювання роботи;

4.2. ознайомити з результатами роботи учнів на уроці;

4.3. визначити кращу групу;

4.4. визначити кращих учнів;

4.5. вказати на типові помилки в роботі малих груп, проаналізувати їх і вказати на спосіб виправлення;

4.6. видати домашнє завдання: самостійна робота.

Законспектувати теоретичні відомості: «Попередження травматизму при заняттях волейболом».



Оцінювальний лист.




Бали

10

10

5

25







етапи роботи

Ф.І.

Фронтальне

опитування

Робота з конспектом

Тестування

Підсумкові бали

Оцінка за урок


1.

Андрущенко Тетяна

5

7

5

17

8

2.

Слободян Сергій

4

5

5

14

7

3.



















25 балів – оцінка 10

20 балів – оцінка 9

18 балів – оцінка 8

15 балів – оцінка 7

10 балів – оцінка 6

8 балів – оцінка 5

5 балів – оцінка 4

5. Вправа - гра "Скріпка".

( Гра проводиться в залежності від часу).(додаток 7)

Мета:

* розвивати творчий інтелект;

* розвивати образне мислення;

* через фантазії довести до досконалості силу уяви, підсилити сприйняття форми і кольору ваших внутрішніх "очей", поліпшити вашу пам'ять і розкрити талант людини, що зачаровує уява інших людей.

Завдання:

Не більш, ніж за 3 хвилини напишіть максимально можливе використання, застосування даного предмета.

Поверніться до відповідей і обведіть той, котрий вважаєте найбільш творчим. Спробуйте визначити причини свого вибору.

Ви вибрали це тому, що воно саме...(яке?).

Тепер зверніть увагу на список слів і відзначте ті з них, що, на вашу думку (думці команди), найкраще визначають ідею творчості:

" нормальний

" оригінальний

" практичний

" вихідний за рамки повсякденного

" несмачний

" збудливий.

Розповісти про свою роботу і висновки з неї всій групі.



6. Перегляд презентації з теми «Волейбол»: узагальнення вивченого матеріалу. (додаток 8)

Література:

1. А.І.Дубенчук Спортивні ігри з м’ячем: правила. Волейбол ., Харків, 2006. стор 169-180;



2. А.М. Кудін. Фізична культура і спорт. Мала енциклопедія. М., 1982. стор.119.

Т. 050-63-54-096 Урок теоретичного навчання з предмету: фізична культура Тема уроку : урок теоретичних знань з волейболу. Мета уроку

Виховна: виховувати інформаційну компетентність, повагу один до одного, толерантність

184.12kb.

12 10 2014
1 стр.


Урок №1. Тема: Перше знайомство з мовою програмування Паскаль. Мета уроку

Мета уроку: навчити дітей працювати в середовищі Паскаля, основним прийомам роботи з текстовим редактором, методам налагоджування програм

277.46kb.

25 09 2014
1 стр.


Конспект уроку у 6-ому класі до теми „Essen Вчитель: Марчук А. С. Тип уроку: комбінований Урок 9 з 10 за даною темою Мета уроку: Практична

Освітня: поширення кругозору учнів, формувати навички аналізувати та узагальнювати матеріал

54.39kb.

16 12 2014
1 стр.


Держава Мета уроку

Мета уроку: формування в учнів знань про державу, як універсальну політичну форму організації суспільства; визначити її функції, ознаки, розкрити суть понять «форма держави», «демо

164.6kb.

10 09 2014
1 стр.


Донецької обл. Урок природознавства в 4 класі Тема уроку: Твій рідний край. Мета і завдання уроку

України, розширити знання про рідний край, фор мувати уміння працювати з географічною картою, застосовувати засвоєнні знання

106.01kb.

07 10 2014
1 стр.


Урок №1 Тема уроку: Електризація тіл. Два роди електричних зарядів

Мета уроку: ознайомити учнів з електростатичною взаємодією, вивчити правила безпеки під час роботи з накопичувачами електричних зарядів; пояснити механізм електризації тіл; дати кл

110.02kb.

15 10 2014
1 стр.


Конспект уроку 8 клас Механічний рух Тема уроку: Механічний рух

Мета уроку: ознайомити учнів з основними поняттями, що характеризують механічний рух; ввести поняття відносності механічного руху; формувати комунікативну та інформаційну компетент

59.41kb.

08 10 2014
1 стр.


Урок №3 Тема урока: «Культура и мораль» Цель: расширение представлений о понятиях культура и мораль

Оборудование: электронное приложение к учебному пособию, листы с заданиями для индивидуальной работы, тест, презентация к уроку, притча «Не обманывай»

34.46kb.

02 09 2014
1 стр.