Flatik.ru

Перейти на главную страницу

Поиск по ключевым словам:

страница 1
Тема уроку. Дії з многочленами.

Мета: актуалізувати знання учнів про одночлени і многочлени, дії з ними,закріпити навички роботи з многочленами. Познайомити учнів з історією математики . Формувати зацікавленість до предмета,навички спілкування.

Хід уроку.


  1. Організаційний момент.

Запис дати і теми уроку.

  1. Вступне слово вчителя.

На цьому уроці ми повторимо поняття про многочлени та дії з ними і протягом повторення відвідаємо історичний музей, познайомимося з вченими- математиками. І як в кожному музеї, ми повинні отримати символічні білети,перевіривши знання теоретичного матеріалу в вигляді символьного диктанту.(Так-синя картка,ні-червона)

I.Сигнальний диктант.

1.Многочлен- це добуток кількох одночленів.

2.Вираз 12а2b є многочленом.

3. Вираз 120у4 – 88у3 + 16 у4 є многочленом стандартного вигляду.

4.У ньому є подібні доданки.

5.Степінь многочлена дорівнює 3.

6.При множенні степенів основа залишається тією ж ,а степені додаються.

7.При множенні одночлена на многочлен треба одночлен помножити на один з одночленів многочлена.

8. Щоб розкрити дужки перед якими стоїть знак мінус, треба знаки всіх доданків змінити на протилежні.

Ви не припустилися жодної помилки поставте на полях цифру 2

II.Усна робота

В серединці цієї схеми знаходиться який вираз?Виконаємо множення одночлена на многочлени.

За малюнком.



III. Коментоване множення многочлена.

( 3a2 + 5y )( 2a3 + y ) – 7a3( a2 – 3y )

IV.Робота в парах.(Додаток 1)

Ми вирушаємо до першої зали .Ви отримали картки з іменами вчених.Отримані відповіді віповідатимуть окремому потрету . Після розв’язання, ми познайомимося з ними.

Евклід

Давньогрецький математик, автор трактату з математики. Його робота «Начала» залишалися основною працею з елементарної математики протягом 2 тисячоліть. Його улюблена фраза: «Що і треба було довести».



Франсуа Вієт

Його називають батьком алгебри. Юрист за освітою,захоплювався математикою. Ввів математичні символи. Знання математики допомогли вченому під час франко-іспанської війни, розгадати шифр таємної переписки. Займав високі посади при дворі короля Франції.



Піфагор

Ім’я цього вченого у багатьох асоціюється з теоремою, названою на його честь. З теоремою,після доведення, якої принесли в жертву 100 биків. Він відкрив свою школу,де вперше геометрію вивчають , як науку про властивості фігур. Його учні підтверджують ідею, що числа визначають все. Брав участь у Олімпійських іграх.



За кожну правильну відповідь поставте на полях по одному балу.

V. Розв’язання рівняння.

Застосуємо вміння множення многочленів до розв»язування рівнянь.Біля дошки розв»яжемо рівняння.

(2х+6)(7-4х)-(2-х)(8х+1)=-3



Перші три учні , які отримали правильні відповіді на полях поставте два бали.

Сядьте рівненько.

VI. Перегляд фрагмента мультфільма.

Сядьте рівненько.

А зараз ми переходимо до наступної зали, і подивимося фрагмент мультфільму про ще одного вченого -Архімеда,який за допомогою знань математики зробив багато відкриттів у механіці.

VII. Розв’язання задачі від Архімеда.

Спробуємо розв»язати задачу від Архімеда.

Запитав дехто вчителя: « Скільки маєш учнів у себе?» Вчитель відповів: « Якщо їх порахувати ,і стільки є, ще раз додати, а до того половину, ну а потім четвертину,ще й твій син,то буде рівно сто». Скільки було учнів у вчителя?



IX. Робота в групах.(Додаток 2)

А тепер наступна зала –поетична. Послухайте вірш,попрацювавши в групах, ви зможете назвати автора цих рядків. На картках у вас букви, на дошці-цифри. Знайшовши відповідність, ми прочитаємо прізвище вченого.

Хай кожна мить, що в вічність промайне,

Тебе вщасливлює, бо головне,

Що нам дається тут, - життя: пильнуй же!

Як ти захочеш, так воно й мине.

Автор майже 1000років тому говорив нащадкам,що все житті людини залежить від неї самої.Починаймо роботу.

Омар Хайям належить до найталановитіших арабських математиків.

Народився він близько 1040 р. в персидському місті Нішапурі. Омар Хайям відомий не тільки як математик, а і як письменник та поет.

Зароботу в групах поставте собі по чотири бали.

X. Підсумок уроку

А зараз доведемо,що ми теж талановиті,склавши сенкан,на тему: «Многочлен».

Складання сенкана.

Многочлени

Стандартні ,нестандартні.

Додавати,віднімати, множити.

Ми вміємо виконувати всі дії.



Вирази.

XI. Домашнє завдання Повторіть теоретичний матеріал.Стор.90(№7,№12,13,14)

Запис дати і теми уроку

Мета: актуалізувати знання учнів про одночлени і многочлени, дії з ними,закріпити навички роботи з многочленами. Познайомити учнів з історією математики. Формувати зацікавленість д

38.52kb.

15 09 2014
1 стр.


Конспект уроку у 6-ому класі до теми „Essen Вчитель: Марчук А. С. Тип уроку: комбінований Урок 9 з 10 за даною темою Мета уроку: Практична

Освітня: поширення кругозору учнів, формувати навички аналізувати та узагальнювати матеріал

54.39kb.

16 12 2014
1 стр.


Урок №1 Тема уроку: Електризація тіл. Два роди електричних зарядів

Мета уроку: ознайомити учнів з електростатичною взаємодією, вивчити правила безпеки під час роботи з накопичувачами електричних зарядів; пояснити механізм електризації тіл; дати кл

110.02kb.

15 10 2014
1 стр.


Конспект уроку з фізичної культури Тема уроку: гімнастика 3 клас Завдання уроку

Оцінити комплекс поєднаних акробатичних елементів 2 перекиди вперед, 2 перекиди назад, стійка на лопатках, «міст» із положення лежачи

35.94kb.

14 10 2014
1 стр.


Обставини. Види обставин

Обладнання: Таблиця до теми, фото Італії, аудіозапис, роздатковий матеріал до теми

22.11kb.

14 12 2014
1 стр.


Конспект уроку 8 клас Механічний рух Тема уроку: Механічний рух

Мета уроку: ознайомити учнів з основними поняттями, що характеризують механічний рух; ввести поняття відносності механічного руху; формувати комунікативну та інформаційну компетент

59.41kb.

08 10 2014
1 стр.


-

Ислама, над теми имамами, властителями, людьми, посвятившими себя Исламскому призыву, богобоязненными и праведными, которые последовали за ними с чистыми сердцами, а также над всем

4131.68kb.

16 12 2014
21 стр.


План-конспект уроку з інформатики на тему Електронна пошта в Інтернет. Реєстрація електроної пошти тема уроку. Електронна пошта в Інтернет. Електронна адреса. Створення та відправлення повідомлень. Адресна книга. Мета уроку

План-конспект уроку з інформатики на тему Електронна пошта в Інтернет. Реєстрація електроної пошти

13.73kb.

30 09 2014
1 стр.