Flatik.ru

Перейти на главную страницу

Поиск по ключевым словам:

страница 1
Бекітемін

«-----»------------2012ж

Оқу ісінің меңгерушісі

------------------Оспанова М.

Ашық сабақ
Өтілетін уақыты: 21.04.11. 1450-де. 2-ші сабақ. География пәні.


Өтілетін жері: 310 кабинет. 7 «а» сыныбы.
Пән мұғалімі: Сарсенбаева Р.

Тақырыбы: « Аустралияның климаты. Өзендері мен көлдері.і»
Мақсаты: Балаларға Аустралияның климаты мен өзен көлдері

туралы білім беру.



Міндеті: Білімділік: Материктегі климат жағдайы мен ішкі сулар

ының ерекшеліктерін көрсету, климаттық белдеу

лерін оқытып үйрету.
Дамытушылық: Балалардың өз бетінше оқуын, ойлау және

салыстыру қабілетін дамыту.Пәнге деген

қызығушылығын арттыру. Картамен жұмыс

жасауын әрі қарай жетілдіру.


Тәрбиелік: Материктің ішкі суларын пайдалану мысалы

дәрежесінде экологиялық тәрбие беру.


Типі: Аралас сабақ.

Түрі: Топтық шығармашылық. Ұжымдық әрекет.

Әдісі: Түсіндірмелі. Ой қозғау. Тест тапсырмасы.Ойын.

Көрнекілігі: Аустралияның физикалық және климат картасы.

Оқулық.Атлас карта.



ТСО: Мультимедия.


Барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі.

2.Үй тапсырмасын сұрау.

3. Жаңа материалды меңгерту.

4. Қорытындылап бекіту.

5. Үйге тапсырма беру.

1. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгелдеп, зейінін сабаққа аударып,сабақ үстінде тәртіп сақтап отыруын қадағалау. Құралдарын

түгелдеп қарау. Үй тапсырмасын сұрау.Үйге берілген тапсырма Аустралияның жер бедері мен пайдалы қазбалары.. Қосымша тапсырма табиғат туралы мақал-мәтелдер біліп келу.Материктің жер бедері , климаты , өзен мен көлі туралы қосымша деректермен таныстыру шығармашылық жұмыс ( реферат немесе буклет) жасау.


Үй тапсырмасын сұрау үшін сыныпты үш топқа бөлеміз. Деңгейлеп тапсырма беру.

1-топ-III- деңгей тапсырмасы.

2-топ-II- деңгей тапсырмасы.

3-топ- I- деңгей тапсырмасы.



1-топ. III-деңгей.

Тапсырма.

1.Тест тапсырмасын орындау.

( Өтілгне материалдардан және үй тапсырмасынан)



2-топ II-деңгей

Тапсырма:

1. Материктің жер бедері , пайдалы қазбалары туралы не білеміз?

2. Материктің жер бедерін пайдалы қазбаларын басқа материктермен

салыстыру.


3-топ I- деңгей

Тапсырма:

1. Материктің табиғаты және қоршаған ортасы ?

2. Шығармашылық жұмыс ( буклет, реферат)


Үй тапсырмасын сұрап болғаннан кейін, үй тапсырмасын қортындылау.

Оқушыларға алдарына парақ таратып береміз, осы параққа оқушылар материк туралы не білгісі келеді тездетіп жазу. Осы жазылғанды әр топтанбір оқушыдан тұрып оқу.


2. Жаңа материалды меңгерту. Тақтаға бүгінгі күннің реті және тақырып жазылады. Балалар дәптерлерін ашып тақтадағыны жазады. Жаңа сабақтың мақсаты айтылады. Онан кейін үш топқа жаңа сабақ бойынша деңгейлік тапсырма беріледі. Жаңа сабақты мәтін бөліктері деген ойын бойынша түсіндіру. Ойынның шарты үш топқа деңгейлік тапсырма беріледі. Тапсырма карточка арқылы таратылады. Дайындық уақыты 7-минут. Әр топтан кейін толықтыру енгізіліп отырады. Керекті және жаңа сөздердің мағынасы түсіндіріліп, дәптерге жазылады.
Әр топқа мынандай ат беріледі:

1-топ «кіріспе»

2-топ «негізгі ой»

3-топ «қорытынды»

4-топ «толықтырушы»-мұғалім.

Әрбір топтан кейін мұғалім толықтырып отырады.


1.Кіріспе топқа қойылатын сұрақтар:
1. Материкте қанша климаттық белдеу бар?

2. Материктегі өзен, көлдерді атаңдар?

3.Климаты мен өзен көлдері туралы қысқаша не білеміз?
2.Негізгі ой тобына қойылатын сұрақтар:
1. Материктің климатық белдеулерін басқа материктермен салыстыру.

2. Материктің өзен көлдерін басқа материктермен салыстыру.

3. Климаттың, өзен көлдердің халық шаруашылығындағы маңызы .
3.Қорытынды тобына қойылатын сұрақтар:
1. Материктің Климаты туралы қосымша деректер.

2. Өзен көлдері туралы қосымша деректер.

3. Өзен көлдердің ластануы, оларды қорғау.
Осы берілген сұрақтар арқылы жаңа сабақты оқушылар өз бетінше

оқып талдайды. Айтылмаған жерлеріне мұғалім толықтыру енгізеді.

Жаңа сабақты түсіндіріп болғаннан кейін, сабақты қорытындылау үшін бас қатырғы базары деп аталатын ойынды пайдалану. Бұл ойында тапсырма деңгейлеп беріледі.

Жаңа сабақты бекітуге арналған тапсырмалар.



1-топ Адасқан буындар.


1.Мур



5. ғақ

2. құр

6. ді

3. мақ

7. рей

4. ай

8. шөл



2-топ. Жалғасын тап.



1. Куперс крик

5. материк.



2. Жауын -шашын

6. тропиктік белдеу алып жатыр.

3. Ең құрғақ



7. солтүстік-шығысында көп түседі.


4. Ең көп бөлігін



8. Ең үлкен кеуіп калған өзен



3- топ. Кестеден бүгінгі сабаққа қатысы жоқ сөйлемді сызып тастаңдар.



1. Чили дүние жүзіндегі ең ұзын ел.

5. Жер шарындағы ең құрғақ,жауын-шашын аз түсетін материк.

2. Материктің солтүстігін субэкваторлық белдеу алып жатыр.

6. Экватор сызығын кесіп өтетін

Эквадор мемлекеті.




3. Жиырмадан астам миллионер қаласы бар.

7. Халықтардың көпшілігі испан,

португал тілінде сөйлейді.




4. «Вилли-вилли» шаңды дауылдар жие болып тұрады.

8. Материкте эир және муррей өзені

бар.




Осы кестелер арқылы жаңа сабақты қорытып, бекіту. Үйге тапсырма беру: Парагрофты оқып келу. Материктің картасын кескін картаға түсіру. Өзен, көлдердін қорғау туралы




Не білеміз?

Не білдік?

Не білгіміз келеді?










Жауаптары.


1-топ. Адасқан буындар.
1. Муррей.

2 Құрғақ.

3. Шөлді.

4. Аймақ.

2-топ Жалғасын тап.

1.Ең үлкен кеуіп қалған өзен Куперс крик.

2. Ең құрғақ материк.

3. Ең көп бөлігін тропиктік белдеу алып жатыр.

4.Жауын-шашын солтүстік –шығысында көп түседі.

3-топ Кестеден бүгінгі сабаққа қатысы жоқ сөйлемді сызып таста.

1.Материкте эйр және муррей өзені бар.

2.Материктің солтүстігін субэкваторлық белдеу алып жатыр.

3.Жер шарындағы ең құрғақ, жауын-шашын аз түсетін материк.

4. « Вилли-вилли» шаңды дауылдар жие болып тұрады .



Жауаптары.
Қатысы жоқ сөйлем.



1. Ірі дамыған елдері бар материк.


2. Байырғы халқы-эскимостар.



3. Елде 31 ұлттық парк жұмыс істейді.

Бекітемін 2012ж Оқу ісінің меңгерушісі Оспанова М. Ашық сабақ Өтілетін уақыты

Оқушыларды түгелдеп, зейінін сабаққа аударып,сабақ үстінде тәртіп сақтап отыруын қадағалау. Құралдарын

62.19kb.

25 12 2014
1 стр.


Күні: 16 наурыз 310 кабинет Уақыты: 9: 45 Өткізілетін сыныбы: 6 а жауапты мұғалім

Міне, бүгін сыныбымызда қалалық ашық сабақ өткізгелі отырмыз. Ашық сабаққа жақсы дайындықпен келіп, өз білім нәтижелеріңді көрсеткендерің, жақсы жауап бергендерің 10-күндікке қосқа

87.3kb.

17 12 2014
1 стр.


Күні 12. 03. 2011ж Уақыты 3 сабақ Өтілетін орны 310 кабинет Пәні география Сыныбы 11

Көрнекі-құрал жабдықтары: Дүние жүзінің саяси картасы, дүние жүзінің физикалық картасы, компьютер, медиапроектор, слайд

105.82kb.

16 12 2014
1 стр.


«Қостанай қаласы әкімдігінің білім бөлімінің Негізгі жалпы білім беретін №14 мектебі» мм ашық сабақ Оқу құралдары

Оқу құралдары туралы түсінік алу, олардың қызметімен танысу; антоним, синоним, омонимді қайталау; әр түрлі тапсырмаларды орындау

57.52kb.

23 09 2014
1 стр.


А. К. Абугалиева -Қарқаралы аудандық білімді дамыту

Б: Сапарғалидің «Бала Шоқан» тақырыбындағы ашық сабақ жоспары «Пәндер бойынша сабақтардың жұмысы» номинациясына жіберіліп отыр. Сабақ барысына 12 ұстаз қатысып, №16 орта мектеп ұжы

52.55kb.

17 12 2014
1 стр.


Қазақстан тарихы Сынып: 8

Сабақ түрі: дәстүрлі сабақ Сабақ әдісі: Жаңа білімді меңгерту Сабақ көрнекілігі: 18ғ.Қазақ хандығының картасы, тірек сызбалар,кестелер. Сабақ барысы

19.91kb.

25 12 2014
1 стр.


Ашық сабақ 8-сынып Сутегінің химиялық қасиеттері

Сабақ мақсаты: Сутектің физикалықжәне химиялық қасиеттерін оқып – үйрену сутектің қолданылуын еске сақтау арқылы реакция теңдеулерін құра білу дағдысын дамытып, қышқылдар, тұздар ж

39.24kb.

15 12 2014
1 стр.


Сабақ кестесі "бекітемін"
405.45kb.

25 12 2014
3 стр.