Flatik.ru

Перейти на главную страницу

Поиск по ключевым словам:

страница 1

Вчитель : Стенгецька О.О.- вчитель НВК с.Бахтин

Читання

4 клас

Розділ « Усна народна творчість »

Тема. «З чистого джерела народної мудрості» (урок позакласного читання)

Мета: дати ширші уявлення про фольклорні джерела; розвивати пам’ять, мислення; вдосконалювати техніку читання; виховувати любов до рідного краю, бажання більше дізнатися про історію, культурні традиції.

Обладнання: тематична виставка книг, ілюстрації, вишиті серветки,рушники, записи українських пісень.

Тип уроку: усний журнал.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Оголошення теми і мети уроку

1.Вступна бесіда.

- Пісні, казки, ігри, загадки, прислів’я, приказки, прикмети – це багатство української мови. Це мудрість нашого народу. Вона невичерпна, цілюща, чиста, як джерельна вода. Ми з вами сьогодні також зупинимося біля джерела народної мудрості.

2.Робота з виставкою книг.

а) Розгляд книг.

б) Ознайомлення з книгами. – Які книги ви вже читали? Які книги бачите вперше?

III. Робота над темою уроку - Урок ми проведемо у вигляді усного журналу.

Сторінка 1 «Українські пісні» 1. Слово вчителя. – Український народ завжди відзначався пісенністю. Співав радісні пісні, коли було весело, коли ж було сумно, - звучали журливі й невеселі. Співають наші люди, коли працюють. Пісня звеселяє їхню працю. Пісня супроводжує нас завжди, навіть тоді, коли хочеться спати. Тоді мама співає вже колискову.

2 . Слухання колискової і дитячих пісеньок (діти підготували їх заздалегідь).



Сторінка 2 «Народні легенди» 1.Словникова скарбничка. – Що таке легенда? - Про що розповідають легенди? 2. Читання та обговорення легенд. а) «Диво на Почаївській горі». – Де відбувалася описана подія? - Про яке диво на Почаївській горі ви довідалися? - Чим є Почаївська лавра для українського народу? б) « Калина – дівчина». – Коли відбулися описані події ? - Хто є головною героїнею легенди? - Що з нею трапилося? - Яка риса людського характеру уславлюється у цій легенді? - Які ще легенди про калину ви читали? ( Розповіді дітей.)

Сторінка 3 « Народ скаже, як завяже» 1. Слово вчителя. – Прочитайте , будь ласка, прислів’я на дошці і назвіть ті , що ви підібрали вдома (про природу, працю, чесність). 2 . Читання учнями прислів’їв, дібраних самостійно. – Як ви розумієте зміст цих прислів’їв, приказок? - Яка різниця існує між ними? 3. Конкурс на кращого читця скоромовок.

Сторінка 4 « Казки – це диво» 1. Читання та обговорення казки «Чарівні люстро, килим і яблуко» . –С лухаючи чи читаючи казку, ви поринаєте в її чарівний світ. Несходжені стежини ведуть вас на край землі. Дикі лебеді літають над безкраїм полем. Долаючи безліч небезпек і пригод , маленький хлопчик раптом стає сильним і хоробрим . Розум і винахідливість допомагають йому в поєдинку із жорстким змієм. Казка повниться різними чудесами. Так само, як і та, що будемо читати.

2. Читання казки підготовленими учнями.

3. Робота в групах.

Читання казки учнями мовчки. Завдання. Обрати правильну відповідь.

- Скільки синів було у короля?

а)2; б)3; в)5.



1 ГРУПА - Який подарунок забажала отримати панна?

а)Найдорожчий,

б)найкращий,

в)найпотрібніший.

- Панна обрала:

а) люстерко;



2 ГРУПА б) килим;

в) цілюще яблуко.

- Як ви гадаєте, чому панна обрала яблуко?

- Що б обрали ви, якщо б опинилися на місці панни?



Сторіна 5 <Загадки>

  1. Змагання.

  • Уснопоетична творчість нашого народу містить також і загадки. А зараз позмагаємось, хто знає більше загадок. ( Проводиться змагання.)

  • Діти, а тепер мої загадки відгадайте! ( Учитель зачитує загадки різноманітної тематики.)

  1. Хвилинка творчості.

  • Складіть загадки про шкільні приладдя.

IV. Підсумок уроку

  • Ось і перегорнута остання сторінка журналу… Що ж нового дізналися ви з цього? (відповіді дітей.)

Що вам найбільше запам’яталося на уроці?

О. О. вчитель нвк с. Бахтин Читання 4 клас Розділ «Усна народна творчість» Тема. «З чистого джерела народної мудрості» урок

Мета: дати ширші уявлення про фольклорні джерела; розвивати пам’ять, мислення; вдосконалювати техніку читання; виховувати любов до рідного краю, бажання більше дізнатися про історі

32.06kb.

24 09 2014
1 стр.


Здається, байка просто бреше, а справді правду ясну чеше

Тема: Байка як жанр літератури та її особливості. Алегоричний та повчальний зміст байки, відображення в ній законів життя людей, народної мудрості: осуд свавілля та насильства, р

87.03kb.

16 12 2014
1 стр.


Зміст Вступ Розділ 1

Поетична творчість Івана Драча

529.7kb.

25 12 2014
2 стр.


Тема. Творчість поетів – гумористів Оріхівщини Оріхівський гумористичний курінь “Гусак” Мета

Оріхівщини, познайомитися з їхнім творчим доробком, створити презентації. Поглибити знання про жанри гумористичних творів, дібрати гуморески поетів-земляків, удосконалювати навички

110.39kb.

13 10 2014
1 стр.


Конкурс екологічного плакату, газети Вчитель образотворчого мистецтва, учні 3

Добренський нвк (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад)

327.88kb.

30 09 2014
1 стр.


Урок математики 3 клас

Тема. Знаходження невідомого дільника. Розв’язування рівнянь. Задачі на дві і три дії

491.05kb.

04 09 2014
1 стр.


Л. Д. Гуракова Теплові джерела світла Конспект лекцій з курсу “Джерела світла”

Теплові джерела світла: Конспект лекцій з курсу “Джерела світла” / для студентів 4 курсу денної І заочної форм навчання спеціальності 090605 “Світлотехніка та джерела світла”/. Авт

534.92kb.

15 10 2014
6 стр.


Тема Різнокольорова річка. Охорона водоймів Зінтегровано зміст навчальних предметів: курс «Я і Україна»

Зінтегровано зміст навчальних предметів: курс «Я і Україна» 3 клас, читання, музика, математика, образотворче мистецтво

81.28kb.

07 10 2014
1 стр.