Перейти на главную страницу
- Дорогі діти! Сьогодні до нас на урок прийшли гості. Привітайте їх.
Вітаємо, вас, наші любі,
У світлій, затишній оселі.
Нехай наш урок для вас буде,
Як пісня – дзвінкий та веселий.
Погляньте одне на одного і посміхніться. У нашому класі стало ніби світліше від яскравих кольорів гарного, веселого настрою. А як ви вважаєте, яким настроєм треба запастися, щоб плідно працювати?(працьовитим, цілеспрямованим, серйозним.)
А зараз розпочинаємо нашу роботу. Сьогодні урок наш буде незвичайний. Проводити його мені будуть допомагати цікаві тварини – мурахи, а ми в свою чергу допоможемо їм. Ви знаєте, що зараз надворі зима. Всі мурахи зараз відпочивають у своєму мурашнику до весни. Але ось ці трудівниці трішки запізнилися. Бо кожна з них несе тяжку ношу на собі. А ця ноша – завдання, які ми повинні виконати. Перша мураха пропонує перевірити, як ви виконали домашнє завдання.
- Наступна мураха пропонує провести незвичайний усний рахунок. Під час якого ви дізнаєтесь багато цікавого.
Якщо ви обчислите значення цього математичного ланцюжка, то знайдете довжину найбільшого в світі крокодила.
( 8 х 6 + 15 : 7 = 9 метрів)
(Вчитель вивішує малюнок крокодила)
9 х 7 = 63 9 х 6 = 54 9 х 8 = 72
Д |
І |
Л |
Ь |
Н |
И |
К |
18 |
27 |
36 |
45 |
54 |
63 |
72 |
Отже, сьогодні на уроці ми навчимося розв’язувати рівняння на знаходження невідомого дільника і розв’язувати задачі на три дії.
Ділене |
Дільник |
Частка |
21 |
3 |
7 |
24 |
6 |
4 |
35 |
х |
7 |
- Подивіться на таблицю. Уважно розглянемо перший рядок.
16 : х = 2 25 : х = 5
х = 16 : 2 х = 25 : 5
х = 8 х = 5
Учасники об’єднуються в трійки. Двоє беруться за руки і стають будинком. Один заходить усередину. Він – господар. За командою «Будинок» будинки міняються місцями. За командою «Господар», господарі міняються місцями. За командою «Землетрус» усі міняються місцями.
- Не можемо ми залишити без уваги нашу маленьку гостю. Вона хоче, щоб ми розв’язали задачу.
1. Робота над задачею № 411. Аналіз задачі за коротким записом.
Сл. – 36
- Яке з цих дерев має найдовший вік життя?
ІІ сходинка – «Я працював гарно, але відчуваю, що міг би краще»
ІІІ сходинка – «Я намагатимуся працювати краще»
Урок природознавства. 4 клас
Тема. Водойми України.
Мета. Сформувати поняття про водойми, дати поняття про джерело, річку (її будову, складові частини), навчити дітей розрізняти водойми, розвивати спостережливість і уяву, виховувати любов до природи, бережне ставлення до її багатств.
Обладнання. Ілюстрації водойм, схеми будови річки, географічна карта.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
Доброго ранку! Доброго дня!
Доброго дня вам сьогодні й щодня!
Кожному дому щастя бажаєм.
Маку – цвітіння, житу – врожаю.
Хай усміхаються діти щодня,
Доброго, доброго дня!
Але будь-який мандрівник вирушаючи в дорогу завжди визначає погоду. Тому пропоную нашу мандрівку розпочати із фенологічних спостережень.
- Який зараз місяць?
- Що ви можете сказати про стан неба?
- Яка температура повітря?
- Який сьогодні вітер?
- Чи падає дощ або сніг?
Візьміть зошити для спостережень, відмітьте стан погоди сьогодні.
ІІ. Перевірка домашнього завдання. Групова робота.
- Але без певних знань, дуже тяжко буває в дорозі. Зараз ми перевіримо, як ви запам’ятали попередній матеріал.
(І група дітей – «пагорб», ІІ група дітей – «гора»)
Підписати назви частин горба.
ІІ група
Підписати назви частин гори.
— Відгадайте загадку.
часом на камінь дереться,
як немає — все всихає,
звір і птаха помирає. (Вода.)
Молодці, дружно відгадуєте.
Тема нашого уроку "Водойми України". Сьогодні на уроці ми дізнаємося, як утворюється джерело? Яку будову має річка? Які річки протікають на території України? Навчимося показувати їх на фізичній карті.
V. Вивчення нового матеріалу.
- І так наша подорож розпочинається. А хто з вас любить подорожувати?
(За бажанням діти сідають у «крісло автора» та розповідають про свої подорожі)
- Водойми поділяються на природні та штучні. Ті водойми, які утворилися самостійно, без втручання людини, є природними: річка, море, джерело. А ті водойми, які створила сама людина, називаються штучними: водосховища, канали, ставки.
1. Демонстрація досліду.
— Звідки береться вода під землею? А як вона витікає з-під землі?
Простежимо це на досліді.
Беремо три склянки і поміщаємо у них лійки. У першу лійку насипаємо грунт, у другу — пісок, у третю — глину. Спостерігаймо, де вода швидше пройде через природний матеріал.
В Україні здавна шанували джерела. Чистота та бездоганні смакові якості джерельної води сприяли тому, що народ надавав їм символічного значення: вода вважалася живою, тобто — особливо цілющою. За народними повір'ями, "жива" вода давала силу, зцілювала рани і повертала до життя.
А щоб мандрувати, потрібно карту добре знати.
Зупинка «Картографічна»
1. Робота з картою.
- Назвати і показати на карті країни, з якими межує Україна.
- Моря, які омивають Україну.
- Гори, що знаходяться на території України.
- Місто-столицю України.
- Подорож продовжується. Відгадайте ще одну загадку.
Синя стрічка блищить,
щось тихенько гомонить
і біжить собі, біжить,
не зупиниться й на мить. (Річка.)
У зимовий період ріки скуті льодом, але під ним тече
Іди, іди, дощику.
Зварю тобі борщику.
В глиняному горщику.
Тобі каша, мені борщ,
Щоб рясніший ішов дощ.
Найбільшою рікою України є Дніпро. Дніпро бере початок на території Росії, тече через Білорусь. Але він найширший і найдовший на території України. Українці завжди зачаровані красою цієї могутньої ріки. А скільки поетів та письменників описували у своїх творах його красу.
- Цей опис уривок з повісті нашого славетного земляка Миколи Васильовича Гоголя, який народився на Полтавщині. Він з дитячих літ полюбив рідну українську природу, і, ставши великим письменником на весь світ прославив красу і велич могутньої української ріки.
А як не пригадати Т.Г.Шевченка та його «Реве та стогне Дніпр широкий»
- Яка річка протікає поблизу нашого села?
Найбільшою річкою області є Десна. Краса цієї ріки неповторна. І невипадково наш земляк В.І.Ковтун, заслужений художник України, часто на своїх полотнах зображував ріку свого дитинства. (Показ картин художника).
Дніпро і Десна як брат і сестра, як батько і донька. Вони невід’ємна частинка один одного. Саме так говорить народна легенда «Дніпро і Десна».
Дністер бере початок у Карпатах. Він протікає по західній частині України. У період дощів або танення снігів у горах ця річка стає дуже бурхливою і виходить з берегів.
До великих річок України належать Дунай, Південний Буг, Сіверський Донець.
Опрацювати статтю підручника "Водойми України", вміти переказувати, давати відповіді на запитання.
Творчі завдання: із додаткової літератури підготувати розповідь про будь-яку водойму України.
Урок читання. 1 клас
Тема. Останній урок з букварем.
Мета: прищеплювати учням любов до читання, розвивати навички читання, виховувати бережливе ставлення до книжок.
Хід уроку
Вчитель
Любі гості, в нашім класі
Дозвольте щиро вас вітати.
Добре, що прийшли до нас
У наш дружній перший клас.
Тут і друзі й вчителі.
Всіх вітаєм від душі.
Пісня "Треба всім нам привітатись"
Вліво - вправо повернемось,
Туди - сюди усміхнемось.
Добрий, добрий, добрий день!
Яке гарне у нас свято.
- Добрий день.
Як гостей у нас багато.
- Добрий день.
Всіх гостей ми привітаєм:
- Добрий день.
І здоров'я побажаєм.
- Добрий день.
День вітання і прощання
Свято перших букварів,
Перша сходинка зростання
Для найменших школярів.
Навчився читати увесь наш клас.
І сьогодні ви можете поздоровити нас:
Пройшли ми сходинку в шкільному житті
Невдачі всі наші уже позаду.
Бо були в нас і тривоги
Важко було починати
І читата і писати.
Але одна — усім книжкам начальник,
І звуть її по-простому — Буквар!
Від найпершого дня
Дуже любий він нам.
Хай живе наш Буквар —
Перша книга моя.
Ми — шкільна сім'я єдина,
Ми вчимо за складом склад..
Мама, щастя, Україна,
Річка, гори, пишний сад.
І за все це говорю: «Спасибі книзі — Букварю!».
Бо дружний наш перший клас!
Я мандрую по країнах,
Я з абеткою дружу.
І малечу, як зустріну,
Грамоти одразу вчу.
Кожен рік мене листають
Ніжні пальчики нові,
Хай же розум розвивають
Любі дітоньки малі.
Добрий ранок, малята!
1. За час навчання в 1 класі вивчено 33 літери українського алфавіту, що допоможе нам у майбутньому вивчати й інші мови світу.
2. Учнями класу перечитано, недочитано, зачитано до дірок 400 художніх книжок.
3. Списано в зошитах багато десятків сторінок.
4. Загублено 5 поганих звичок, 17 ручок, 20 олівців, з десяток гумок, 30 ґудзиків.
5. Над важкими правилами «поламано» 5 голів, зламано 4 стільці і 1 палець, порвано 6 ранців, 3 штанців.
На території школи розбито одну клумбу, 6 носів і 2 шибки.
7. Клас живе цікаво і не збирається зупинятися на досягнутому.
залишитися. Яка ганьба!
Артемко наш уже школярик,
Іде з портфелем у руці.
А в ньому зошити, букварик,
В пеналі, ручки й олівці.
Артемко добре вчить уроки,
Бо хоче вміти й знати все.
Додому йде веселим кроком,
Й «відмінно» в зошиті несе.
Учениця. А ще,ми хочемо спасибі тобі сказати, І веселі віршики про букви розказати.
Твій букварик відкрива.
Не одна вона іде,
А всю азбуку веде.
"Б" Білка бігала багато,
Бо шукала в лісі брата.
Брат на дереві сидів
Та смачні горішки їв.
“В” Вовк ведмедя розбудив:
“Вже весна, гуляти йди”,
Виліз велетень з берлоги,
Вовк втікає в ліс від нього
“Г” Гуси гучно гелготали,
Горобці зерно клювали.
Гуси гонять горобців,
Голубок на ганок сів.
“Д” Дубові дрова дід рубає
В дворі під деревом старим,
А дітвора допомагає
Носити дрова з двору в дім.
“Е” “Е – е! – сказала буква е
Звір мене не здожене!”
І, махнувши нам рукою,
Е – зробилося луною.
“Е – е” гукаємо у ліс.
“Е – е!” – відгукується скрізь.
“Є” Єноти вивели гуляти
Своє єдине дитинча.
За їх сім’єю, вовк зубатий
Єхидно стежить з-за куща.
“Ж” Журавель шукає броду-
Жабенятко - скік у воду.
Жук до жаби: - “Жу – жу – жу!”
Журавлеві розкажу.
“З” Зима морозяна на дворі,
Замети білі на землі.
Зоріють в небі ясні зорі.
Заснули зайчики малі.
“И” И – ця літера цікава!
Зліва дивиться направо.
“И – дивується, -
Я у дружбі з усіма.
“І” Івасик іграшками грався,
А по двору ішов індик.
Івась побачив – і злякався,
І від індика в дім утік.
“Ї” Їжак покликав їсти й пити
Своїх маляток – їжачків.
Та не схотіли їсти діти, -
Він їхню їжу сам поїв.
“Й” Йосип йоржика впіймав.
Вже в руках його тримав.
Раптом йоржик в річку скік
І від Йосипа утік.
“К” Кінь катає дітлахів.
Кіт Мурко ковбаску з’їв.
Квоче квочка: “Ко – ко – ко!
Кинь ці витівки, Мурко!
“Л” Лелека ластівку питає:
Хто вище всіх птахів літає?
Літають люди вище всіх
На літаках своїх легких.
“М” Мама, як і сонечко
Лиш одна буває.
Пестить і голубить нас.
В житті про нас дбає.
“Н” На довгу нитку намистини
Настуся хоче нанизать.
Вона, напевно, буде нині
На нашим святі виступать.
“О” Буква “О” така – от кругла,
Хто не бачив подивись:
Наче сонце, наче бублик,
Мов обручик, - хоч котись.
“П” Півень півневі співав
“Я сьогодні рано встав,
Потім вилетів на пліт –
Заспівав на цілий світ.
Я співати так люблю,
Що ніколи не просплю.”
“Р” Ромашки рвати ми ходили
Над річкою в рясній траві
І раптом равлика зустріли
Із ріжками на голові.
“С” Спить старий сердитий сом.
Сому сниться сьомий сон.
Сонце пестить поплавок.
Сом сопе на весь ставок.
“Т” Тато – тигр, тигриця – мама
Тихо ходить чагарями.
Тигреня ричати вчиться –
Тигра всякий звір боїться.
“У” Уранці йдуть учитись учні,
Учителька у школі жде.
Улянці нашій аж незручно:
Чому ж вона туди не йде?
“Ф” Буква Ф взялася в боки.
Одягла собі вінок.
Як почує десь музики
Зразу перша йде в танок.
“Х” Хом’ячок наш захворів –
Хтось холодним напоїв.
Хом’ячкові нудно в ліжку,
Ходить в гості сіра мишка.
“Ц” Два стовпці в траві лежать
Знизу перекладина.
Братик мовить: “Буква “Це”
У траву покладена.
“Ч” Чапля без чобіт чвалає
В чапленят чобіт немає.
І чаплиця без чобіт
Мчить до чаплі на обід.
“Ш” Шпак шпачисі каже гнівно:
Шершень захопив шпаківню.
Швидше шибенника гнати,
Шпаченят оберігати.
“Щ” Ще дощ іде, періщить злива,
Щенятко вимокло, як хлющ
А щиглик, щебетун щасливий,
Щебече, пурхнувши на кущ.
“Ю” Букву Ю я впізнаю,
Трохи дивна буква Ю,
Нібито до ясена
Буква О прив’язана.
“Я” Ясени ледь-ледь шуміли…
Яснооке сонце сіло…
Яструб ящірку несе,
Я – остання буква .
Все.
Я ішов через ліс
Та й розсипав літери.
Ти ж хутенько їх збери і слова із них склади.
(А, Р, У, К, А, Н, І).
Незнайко. Не знаю.
Вчитель. Діти, допоможемо Незнайкові?
Діти. Так. (Учень складає слово Україна).
Вчитель. Допоможемо котику зібрати літери.
Котик.
Я ішов - хвостом махнув -
Та й розсипав літери.
Ти ж хутенько їх збери.
Якщо правильно розставиш -
Слово швидко прочитаєш.
(Ь, А, А, К, Б, І, И, Н, Т, В, І Д).
Незнайко. Не знаю.
Вчитель. Діти, допоможемо Незнайкові?
Діти. Так. (Учень складає слово Батьківщина).
Вчитель. Цікава гра?
Незнайко. Так!
Вчитель.
Все переплутав ти, Незнайко, на світі,
І тільки посміялись з тебе діти.
Ти до школи мусиш записатись,
Щоб цікавого й розумного дізнатись.
Любімо Україну! Чудовий край!
Де жайворон у небі й зелен розмай.
Шумлять, радіють діти, бузок розцвів —
Краса ота вартує найкращих слів!
Лише в Україні так співають солов'ї,
Найкращі у нас ріки і поля, сади, гаї.
З тобою завжди буду, моя земля,
Ми завжди нерозлучні - і ти, і я.
А разом з ними жваво дзюрчить струмок,
Виблискує грайливо він до діток.
Вчитель. Бачиш, Незнайку, як важливо знати літери. Радимо й тобі не лінуватися, а за розум братися, за букваря.
Буквар. А я допоможу тобі. Діти теж залюбки допомагатимуть. Правда, діти? (Так!) Вчитися — це не просто. Слід бути дуже наполегливим, уважним, а найголовніше — знайти вірних друзів у навчанні, які допоможуть тобі. І пам'ятай, що крім вірних друзів, є підступні, які заважають учитися. Ось подивись, що сталося з М'яким знаком, який подружився з Помилкою.
П'єса "Витівки помилки".
(Хороводом виходять букви, взявшись заруки).
Букви.
Букви - дружні ми сестрички.
Хоч і маємо різні звички.
Нас 33. нас 33,
Гарні, рівні, не криві
Ми усі: від А до Я -
Алфавіту сім'я.
М'який знак (ображений).
А я, а я — не звук, а тільки знак.
Так?
(Букви не зважають на репліку).
Букви.
Ми всі веселі і меткі,
Ми — глухі, а ми — дзвінкі.
Позначаємо різні звуки,
А як візьмемося за руки.
Починаються дива,
Нові народжуються слова.
М'який знак.
Отак весь час терплю образу,
Мене не названо ні разу.
Помилка (вбігає, розглядається, мов лисичка)
Я - помилка лукава,
І погана в мене слава.
Букви плутаю бува,
Перекручую слова.
М'який знак (плаче).
Ображають, мов ледащо,
Мов нездатного нінащо.
Помилка (улесливо до М'якого знака).
А, здрастуй, любий м'який знак,
Ти — надто добрий, ти дивак.
Якщо гарненько розібратись,
Ти - серед букв — велика цяця.
М'який знак (пишається).
Усі м'які переді мною,
Мені б і бути головою.
Але невдячні букви ці,
Мене тримають у кінці.
Помилка (під'юджуючи).
А ти з образи та від злості,
Кинь їх, ходи до мене в гості.
М'який знак.
Ой, ти помилко моя мила,
Мою досаду зрозуміла.
Від справедливих твоїх слів,
У мене втричі виріс гнів.
Помилка (солодко).
Молодець, то як же?
Гаразд! Алфавіт я залишаю,
До тебе в гості вирушаю!
Букви.
Ой, що з нами, добрі люди.
Без м'якого знака буде?
Скільки це почнеться в нас
Неприємностей, образ.
(Помилка потягла м'який знак, букви біжать за ним, сцена порожня. Виходить буфетниця. В руці сувій паперу і дубовий кілок).
Буфетниця.
Для буфету вчора тільки
Замовляли риби кільки. (Розгортає папір, де написано "Пришліть кілки').
Вийшла помилка в слові -і привезли кілки дубові.
Такий клопіт! (Вибігає).
Робітник.
Через помилку у слові
Сміх і горе на будові.
Замовляли гравій, гальку,
Привезли у клітці гачку. (Вибігає).
Букви.
Чуєш, Помилко лукава, Жде тебе погана слава.
За помилку я соромлюсь,
Перед вами вибачаюсь,
Що за місце ображався.
Дуже м'якістю пишався.
Буква М.
У нас почесні всі місця,
Чи з початку, чи з кінця.
Буква О .
Бо чи звук ти, а чи знак,
Дорогий в родині всяк.
Буква Б.
Стали букви дружно в ряд,
На письмі і мир, і лад.
Все напишемо гаразд,
Помилкам не місце в нас.
Незнайко. Дякую вам. Я все зрозумів. Я старатимусь і швидко всі літери вивчу. Бувайте здорові!
Діти. До побачення!
Заходить "Двійка".
Двійка. Добридень, друзі! Ви мене впізнали?
Діти. Так.
Д в і й к а . Я ваш найкращий друг — "Двійка"! Хто бажає зі мною дружити? (Діти мовчать).
Двійка. Не бажаєте? Ну й не треба! Я піду в інші класи друзів шукати.
Заходить "Дванадцять балів ".
Дванадцять балів. А хто хотів би зі мною подружитися?
Діти (піднімають руки і голосно говорять). "Я!, Я!, Я!"
Дванадцять балів. Бачите, скільки у мене друзів. Вони не лише вміють читати, писати, співати, а й чудово танцюють.
Буквар. Як весело на вашому святі! Не хочеться навіть прощатися. Та все ж я поспішаю. Мене чекає дуже багато дітей.
Діти (разом).
Прощавай, Букварику, наш найперший друже.
Ми тобі, Букварику, дякуємо дуже.
Пісня "Прощавай, букварику".
Мужніємо, зростаємо, співаємо пісень.
Уже ми всі читаємо Букварика щодень.
Не кличте нас, підручники, сторінками-крильми,
Сьогодні із Буквариком прощаємося ми.
Приспів: (Співають діти) Букварику, Букварику, Букварику, прощай!
Школярику, Школярику, мене не забувай!..
Всім присутнім хочемо побажати
Щастя, здоров'я, достатку і миру,
Здійснення мрій і веселого співу.
Стали, діти, всі рівненько.
Посміхнулися гарненько.
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
Діти.
Ми вам раді, люди добрі,
І вітаєм щиро вас!
І запрошуєм ласкаво
На урок у другий клас.
Учитель.
Спочатку сідають дівчата – краса нашого класу, а потім його сила і мужність - хлопчики.
Сьогодні у нас незвичайний урок. Я пропоную провести його у формі усного журналу. А про що йтиме мова ви здогадаєтесь з його сторінок.
І так перша сторінка:
План:
Девізом нашого уроку будуть такі слова:
Отже, тема нашого уроку – охорона тваринного світу. Саме сьогодні ми дізнаємося багато цікавого про тварин, про їх життя, про те, як треба охороняти і берегти представників тваринного світу.
А щоб вас зацікавити пропоную «Пізнавальну хвилинку».
Тваринний світ України відзначається досить багатим видовим складом. За приблизними підрахунками відомо понад 44 800 видів тварин. Найбільшим звіром фауни є зубр, жива маса якого може перевищувати 1т.
Найшвидшою твариною суші є заєць, він може розвивати швидкість до 70 км. за год.
Найвищий птах України – журавель сірий. Висота його сягає 120 см., а маса – 7 кг.
Найбільшими рогами серед звірів України природа обдарувала лося. Розмах до 1,5 м, маса 20-25 кг.
А рекордсменами серед довгожителів є бобри, які живуть до 50 років.
І ось аж 207 видів тварин занесено до Червоної книги України.
В Червону книгу ми занесли
Світ неповторний та чудесний,
Що поступово вимирає,
Давно рятунку в нас благає.
Не можливо уявити життя людей без тварин.
Відлітають за моря,
У краї далекі,
На будинках гнізда в’ють
Звуть же їх …(лелеки)
Для українців саме таким символом став лелека. Лелечине гніздо – окраса української оселі. Там, де зводилось житло, неодмінно оселявся лелека. У народі кажуть : «Лелека селиться біля добрих людей». Лелека, бусол, боцюн, бузько, чорногуз має багато символів. З ним пов’язують народження дитини, бо в народі кажуть, що немовля до хати приносить саме він. За появою птахів визначали прихід весни. «Прилетіли лелеки – весну принесли здалеку». Люди ставилися до цих птахів з великою шаною. Якщо на хаті звив гніздо лелека,- казали в давнину,- то в родині має бути лад. Згідно з повір’ям, хто зруйнує гніздо, той накличе біду.
Мамонти, тарпани, велетенські олені, тури – зниклі тварини. Великі тварини були для людей ворогами, гіршими за вовків, бо витоптували і знищували лани. Люди їх просто вбивали. Заповідників для збереження тварин ніхто у ті часи не засновував. Тож через деякий час численні види тварин, були винищені. Нині ця робота ведеться. Люди хочуть врятувати те, що залишилося. Створені заповідники, національні парки. Поряд з нами існує Мезинський національний парк, у якому відбувається відтворення та збереження рослинного та тваринного світу.
У природі всі тварини потрібні. Кожна займає своє місце і має певне значення. Щоб зберігся світ, у якому ми живемо, потрібно зберегти різноманітність тваринного світу.
Кожна тварина варта любові.
Кожного дня і кожну хвилинку
Оберігайте всяку звіринку.
Тільки добра їм потрібно бажати
І намагатися не ображати.
|
м |
а |
л |
и |
н |
а | |||||||
|
о |
л |
е |
н |
ь |
| |||||||
|
л |
и |
с |
и |
ц |
я | |||||||
|
ж |
о |
л |
у |
д |
і |
| ||||||
|
д |
у |
п |
л |
о | ||||||||
з |
а |
є |
ц |
ь |
| ||||||||
|
б |
і |
л |
к |
а |
(Учні прикріплюють листочки на дерево із своїми побажаннями)
Сьогодні урок у нас незвичайний
До нас завітали гості бажані,
Вони посміхаються щиро до нас
А ми привітаємо дружньо їх враз!
- Діти, сьогодні у нас незвичайний урок – урок подорож. Я пропоную вам піднятися високо у небо на дельтаплані.
Це спортивний літальний апарат із трикутною несучою поверхнею, призначений для вільного польоту на висоті. Так подає значення цього слова сучасний тлумачний словник української мови. А ми з вами будемо апланеристами – це люди, котрі літають на дельтаплані.
Будь-яка подорож потребує спеціального настрою. Для цього підійдіть до дерева настрою та зірвіть листочок із кольором, який вам до вподоби. І зараз ми готові обрати настрій, що допоможе нам зробити наш урок цікавим та плідним.
1.Фронтальне опитування
- Але перед початком подорожі потрібно виконати завдання.
- Пригадайте, що називається префіксом?
- Як пишеться префікс зі словами?
- Як пишуться прийменники?
- Як перевірити, що це прийменник, а не префікс?
2. Самостійна робота.
Списати речення, розкриваючи дужки. Префікси виділіть, прийменники підкресліть
І варіант
Миколка (за)йшов (за)товаришем. Хлопці (від)штовхнулися (від)берега.
ІІ варіант
Човен (на)скочив (на)мілину. Рибаки уже далеко (від)пливли (від)берега.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Від поданих слів за допомогою префікса роз утворіть нові. Запишіть слова парами. Виділіть префікс.
Закрийте очі та зручно сядьте. У природі є сонечко. Воно світить, гріє і всіх любить. Уявимо, що сонечко зараз послало нам своїх веселих і теплих зайчиків. Вони сіли спершу на носики, потім на щічки і вирішили залишитися з нами, щоб ми посміхалися, раділи, відчули щастя. А тепер відкрийте очі та подаруйте посмішки один одному.
- Зробіть перевірку. (Правильний порядок слів учитель відкриває на дошці)
Якщо кинути камінь у воду, то по воді починають розходитися кола. Вони затягують всі предмети, які є навколо: гілочку, листочок тощо. Від одного слова може починатися рух, який дає поштовх для нових асоціацій та приводить до створення цілої історії.
Слово-камінь – «доброта»
Записати поряд із кожною буквою слово, яке починається з даної букви.
Скласти оповідання з використанням даних слів. Заголовок – слово «доброта».
IV. Підсумок уроку
Кожному із вас я дарую ваші зірочки. (Учитель роздає дітям зірочки з іменами).
Візьміть свої зірочки та знайдіть їм відповідні місця на наших сходинках:
І – Я працював на повну силу.
ІІ – Я працював гарно, але відчуваю, що міг досягти іншого.
ІІІ – Я намагатимусь працювати краще.
Оцінювання знань учнів.
Д.З. вправа 260, с. 104 – вивчити правило.
- Політ закінчено. Я бажаю всім вам успіхів.
Тема. Знаходження невідомого дільника. Розв’язування рівнянь. Задачі на дві і три дії
04 09 2014
1 стр.
А клас (філологічний профіль) – 22, 10Б клас (інформаційно-технологічний профіль) – 27 (протягом року вибула 1 – Шурман Я.), 11 клас
27 09 2014
22 стр.
Хорошо, если учитель математики будет принимать активное участие в обсуждении решения физических задач
11 10 2014
1 стр.
В своем современном виде корейский фонетический алфавит Хангыль состоит из сорока букв. Начнем с согласных
09 10 2014
7 стр.
Оценка педагогической ситуации: дети владеют навыками табличного умножения и деления, учителем подготовлена презентация, технически урок оснащен
18 12 2014
1 стр.
Три цифри п’ятицифрового числа одиниці. Відомо, що це число ділиться на 72. Знайти всі такі п’ятицифрові числа
10 10 2014
1 стр.
Арифметика — наче вхідна брама до всіх інших наук, бо без її пізнання ніхто не може зробити жодного кроку вперед до храму науки
09 10 2014
1 стр.
Урок квк. Фонетика. Графіка. Орфографія. Орфоепія. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу
10 09 2014
1 стр.