Flatik.ru

Перейти на главную страницу

Поиск по ключевым словам:

страница 1
Тема. За О. Менем «Крашанки й писанки». «Гей, Великдень!»народного). К. Перелісна «Писанка»

Мета. Розширювати знання учнів про давні звичаї українського народу, про традиції святкування Великодня; удосконалювати навички виразного читання; розвивати уміння виділяти у тексті головне; виховувати повагу до українських звичаїв і традицій.

Вид уроку. Усний журнал

Обладнання. Ілюстрації: писанки, паска, пам’ятник писанці, музей писанки, «сторінки усного журналу»

Хід уроку

І. Організаційна частина

– Діти, сьогодні у нас незвичайний урок. Ми будемо подорожувати по сторінках журналу. Першою сторінкою нашого журналу є «Мовна розминка»



  1. Мовна розминка

а) Робота над скоромовкою

Мурлика муркоче –

Морозива хоче.

Мур лико руденький,–

Замерзнеш, дурненький.

б) Гра «Блискавка»

Зірка клітка сніжок

зірка квітка сніжок

сірка клітка сніжок

зірка клітка стіжок

Друга сторінка нашого журналу має назву «Свят-вечір»



  1. Читання оповідання «Колядники»

  2. Розповідь колядок та щедрівок

  3. Робота над загадкою

Барвисте яйце

По столі котилось,

З ковбасою подружилось,

Біля хрону покрутилось,

В храмі освітилось

(Писанка)

  1. Робота над віршем

Задзвонив воскресний дзвін,

І розкрились квіти

-Йде народ з усіх сторін -

Як же не радіти,

Що Христос Воскрес для нас,

Сонце засіяло.

Що настав весняний час,

Зла-зими не стало.

Великий день!

Великий день!

Веснянеє свято -

Радіють діти на землі,

І неня, і тато.

Великий день!

Великий день!

Який Великдень на землі!

Багато радості й пісень

Приніс нам янгол на крилі.

Веснянку діти хороводять -

Христос Воскрес!

Христос Воскрес!

Сьогодні й сонце не заходить,

А сяє й сяє із небес.


  • Про що цей вірш?

  • Ось ми і дійшли до третьої сторінки нашого журналу, яка має назву «Великдень»

  1. Вступне слово вчителя

  • Після Різдва найбільшим християнським святом є Великдень. Як ще називають це свято?

– Великдень - це одне з найважливіших свят, яке з давніх-давен святкували в Україні і далеко за її межами. Це день Воскресіння Христового. Здавна цей день вважався днем повного очищення Землі й людей. Велике значення має свято Воскресіння Христа, а особливо для нашого українського народу. Кожного року всі люди з нетерпінням чекають Великодніх свят. Адже саме на Великдень ми повинні прощати всі образи, говорити тільки приємні слова один одному, посміхатися, бути люб'язними.

- А хто мені скаже, що є найважливішими атрибутами Великодня? Що є найголовнішим в цей день? (паска і фарбовані яйця)



– Так, Великдень неможливий без спеченої запахущої з родзинками


пасочки та пофарбованих яєць. А ще на це свято розписують писанки.

– Писанка, діти, - це символ українського народу. У давні часи писанка виконувала роль оберега. Наші предки вірили, що писанка має магічну силу - вона приносить добро, щастя, достаток, захищає людину від усього злого. Українська писанка відома далеко за межами нашої країни. У канадському місті Едмонтоні створено

пам'ятник українській писанці (показ зображення пам 'ятника).

- На Україні відкрито Музей писанці (показ зображення Музею писанки).

Він знаходиться в місті Коломиї на Івано-Франківщині

Писанку треба вміти написати. У давнину яйця розписували
писанкарки, які здебільшого були й знахарками, а були серед них справжні цілительки, їх ще називали земними богами. Процес виготовлення писанки мусив відбуватись у певний час, з певними і «формулами», заговорами, із зображенням чарівних знаків - оберегів від усього лихого і хвороб.

– Наступна, четверта сторінка нашого журналу – «Оповідання «Крашанки і писанки»»



  1. Читання оповідання вчителем.

  2. Обговорення прочитаного.

  3. Словникова робота

у церкві

до свята клали

в полі охороняє

під поріг святять

до купелі приорювали

від пожежі фарбують

в кутку
4. Вибіркове читання

  • Прочитайте, для чого клали писанку до купелі немовляти.

  • Прочитайте, від чого оберігала писанка.

П’ята сторінка нашого журналу повідомляє про те, що пора трішки відпочити «Фізкультхвилинка»

  • Шоста сторінка має назву «Віршована»

  1. Опрацювання вірша «Гей, Великдень»

а) читання вірша вчителем;

б) обговорення прочитаного;

2. Опрацювання вірша Катерини Перелісної «Писанка»

а) читання вірша вчителем;

б) обговорення прочитаного;

3. Виразне читання вірша «Гей, Великдень»

4. Читання вірша «Писанка» «ланцюжком»

5. Читання оповідання «Крашанки і писанки» «естафетою» (по 2 речення)

– Ось і дібрались ми до останньої сьомої сторінки нашого журналу, яка називається «До зустрічі».



  1. Підведення підсумку уроку.

  • Про що цікавого ви дізналися на сьогоднішньому уроці?

  1. Домашнє завдання (ст..68-70 (виразно читати))

Тема. За О. Менем «Крашанки й писанки». «Гей, Великдень!» (з народного). К. Перелісна «Писанка» Мета

Мета. Розширювати знання учнів про давні звичаї українського народу, про традиції святкування Великодня; удосконалювати навички виразного читання; розвивати уміння виділяти у текст

55.82kb.

16 12 2014
1 стр.


Тема. Художнє вираження жіночої самотності у «Казці про калинову сопілку» Оксани Забужко Мета

Мета: виховувати толерантне ставлення до людини, дотримуватися цінностей християнської моралі

60.23kb.

24 09 2014
1 стр.


Урок №1. Тема: Перше знайомство з мовою програмування Паскаль. Мета уроку

Мета уроку: навчити дітей працювати в середовищі Паскаля, основним прийомам роботи з текстовим редактором, методам налагоджування програм

277.46kb.

25 09 2014
1 стр.


Тема. Шандор Петефі – видатний угорський поет (1823-1849) Вірш «Коли ти муж, будь мужнім…» Дидактична мета

Дидактична мета: познайомити учнів з біографією Ш. Петефі, навчати аналізувати поетичний твір

57.38kb.

26 09 2014
1 стр.


Великдень, Паска чи Пасха – цей день називають по-різному. Старші люди кажуть, що того дня

Старші люди кажуть, що того дня, коли воскрес Ісус Христос, сонце з радості не заходило, і день був великим-превеликим, тому й назвали його Великдень

102.99kb.

25 09 2014
1 стр.


Конспект уроку в 1 класі Тема. Апостроф. Графічна роль апострофа в українській мові. Мета

Мета. Ознайомити учнів зі знаком «апостроф», навчити їх читати слова з апострофом, виробити первинні уміння встановлювати звуко-буквений склад у таких словах; розвивати пізнавальн

72.49kb.

25 09 2014
1 стр.


Лабораторна робота №2 Тема роботи: " Основні І змістові питання проекту". Мета роботи

Мета роботи: обговорити відмінності між навчальним і науковим дослідженням та шляхи ефективного використання комп'ютерних технологій під час навчального проектування; визначити та

84.63kb.

17 12 2014
1 стр.


Урок №15 І семестр Тема семестру : Музика І мистецтво слова. Тема уроку : у світі барв симфонічного оркестру. Мета

Наочність: слайдова презентація «У світі барв симфонічного оркестру», конверти із зображенням музичних інструментів, роздаткові картки

67.87kb.

01 10 2014
1 стр.