Flatik.ru

Перейти на главную страницу

Поиск по ключевым словам:

страница 1
Сабақ тақырыбы:


Екінші дүниежүзілік соғыс –

адамзат тарихында

ең ірі шиеленіс

(1939-1945 жж.)


10 сынып

Дайындағандар: Төрежанов Д.Қ

Сынып: 10 сынып

Пән: Дүние жүзі тарихы Күні:_________
Сабақ тақырыбы:

Екінші дүниежүзілік соғыс –

адамзат тарихында ең ірі шиеленіс (1939-1945 жж.)
Сабақтың мақсаты:

1. Адамзат тарихындағы ең сұрапыл, қанды қырғын ошағына айналған екінші дүниежүзілік соғыс жайлы, фашизмге қарсы шайқастар мен онда ерлік көрсеткен батырлар жайлы деректерді өскелең ұрпақтың санасына сіңіруі үшін соғыс жайлы өткен тақырыптарды қайталау және қорытындылау.

2. Жастардың бойында Отанға, халыққа деген сүйіспеншілік сезімін арттыру. Ерліктің мәнін ұғындыру.

3. Оқушыларға Екінші дүниежүзілік соғыс пен Ұлы Отан Соғысының мәндерін ұғындыру.



Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілі: талдау,іздену, өз бетінше жұмыс, ой қозғау.

Сабақтың көрнектілігі:оқулық, карта, презентация.
Сабақ жоспары:

1. Үй тапсырмасын пысықтау

2. Тұлғалармен жұмыс.

3. Сандар сөйлейді

4. Картамен жұмыс

5. Сызбанұсқа құрастыру

6. Тест

Сабаққа қажетті көрнекілік құралдар:

• 1941-1945 жж. Екінші дүниежүзілік соғысының картасы;

• Екінші дүниежүзілік соғыстың картасы.
Сабақтың типі:

Алған білімді қорытындылау және қайталау.



І. Үй тапсырмасын пысықтау (6 мин.)

1) Әлемнің қай елдерінде қандай саяси режимдер болды? (Жауап: Демократиялық - Англия, АҚШ, Франция; Авторитарлық – Жапония, Испания; Тоталитарлық - СССР, Германия, Италия.)

2) Екінші дүниежүзілік соғыс қашан басталды?

3) Екінші дүниежүзілік соғыстың алдында әлемдегі сыртқы саяси жағдай қандай болды? Кеңес Одағы мен батыс елдері жаулаушылық бағыт ұстанған елдермен келісімге келу үшін қандай саясат жүргізді? (Жауап: Кеңес Одағы мен батыс елдері Германиямен астыртын келісімдер жүргізді)

4) Астыртын келісімдердің нәтижесі қандай болды? Қандай келісімге келді? (Жауап: 1938 жылы 29-30 қыркүйекте «Мюнхен сөз байласуы» болды.)

5) «Мюнхен сөз байласуына» қай елдер қатысты? Қандай шешімдер шығарылды? (Жауап: Ұлыбритания (Н.Чемберлен), Франция (Э.Даладье), Германия (А.Гитлер), Италия (Б.Муссолини). Келіссөздер нәтижесінде Чехословакияны бөліп алу жайлы келісім болды)

6) «Үлкен үштік» басшыларын атаңыздар. (Жауап: Англия – У.Черчилль, АҚШ – Ф.Рузвельт, КСРО – И.Сталин)

7) Екінші дүниежүзілік соғыстағы ең маңызды этап Ұлы Отан Соғысы болды. ҰОС қашан басталды?

8) Екі дүиежүзілік соғысы неше кезеңнен тұрады ?
II. Тұлғалармен жұмыс. (4 мин.)
III. Сандар сөйлейді (5мин)

1) 65 млн. адам қаза тапты

2) 61 мемлекет қатысты

3) 6-10 “Барбаросса жоспар” бойынша КСРО-ны жаулап алу

4) 1.09.39 II дүниежүзілік

соғыстың басталуы.


IV. Картамен жұмыс (5 мин.)- Соғыс жылдары Батыс Еуропа (1939-1945 жж.)

V. Сызбанұсқа құрастыру (10 мин)-Фишбоу сұзбанұсқасын толтыр.

VI. Қорытынды тест. (8 мин)

1. II дүниежүзілік соғыс неше кезеңнен тұрды? (3 кезең)

2. Үштік пактіге Болгария қашан қосылды (1 наурыз 1940 жыл)

3. Ұлыбритания мен Франция Германияға соғыс жариялаған жыл. (1939 жыл)

4. Германияның КСРО-ға шабуыл жасаған уақыт.

(22 маусым 1941 жыл)

5. Польшаға шабуыл жасаудың жоспардың аты (Вайс)

6. Ленинградты қорғау қанша күнге созылды? (900 кун)

7. 316-атқыштар дивизиясы қайда жасақталған? (Алматы)

8. 316-атқыштар дивизиясының қанша пайызын қазақтар құрады? (40 %)



Үй тапсырмасы: Эссе «Егер фашизм соғыста жеңсе....» (2 мин)

Бағалау: Сабаққа белсенді қатысқан оқышуларды жеке-жеке бағалау.(5 мин)

Сабақ тақырыбы: Екінші дүниежүзілік соғыс

Адамзат тарихындағы ең сұрапыл, қанды қырғын ошағына айналған екінші дүниежүзілік соғыс жайлы, фашизмге қарсы шайқастар мен онда ерлік көрсеткен батырлар жайлы деректерді өскелең ұ

28.83kb.

12 10 2014
1 стр.


Пән: Дүниежүзі тарихы 8 -сынып Күні: 12. 12 Сабақтың тақырыбы

Сабақ түрі: аралас сабақ Сабақ әдісі: Жаңа білімді меңгерту Сабақ көрнекілігі: : Дүние жүзі саяси картасы, тірек сызбалар. Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу, сыныпты тү

27.73kb.

25 12 2014
1 стр.


Ю. А. Гагарин атындағы №8 мектеп Математика пәнінің мүғалімі Таубаева Сауле Абайқызы Сабақ тақырыбы

Сабақ тақырыбы: a2 – b2 = (a – b)(a + b) формуласын қолданып, көпмүшені көбейткіштерге жіктеу

77.33kb.

25 12 2014
1 стр.


Күні: 10. 12. 12. Пән: Қазақстан тарихы 8 -сынып Сабақтың тақырыбы:Қазақстанда отаршылдық езгінің күшеюі Сабақтың мақсаты

Тәрбиелілік: ұлттық патриотизмге тәрбиелеу; Сабақ түрі: аралас сабақ Сабақ әдісі: Жаңа білімді меңгерту Сабақ көрнекілігі: : Е. Пугачев көтерілісінің картасы, тірек сызбалар. Сабақ

25.43kb.

25 12 2014
1 стр.


Күні: 02. 13 Пән: Дүниежүзі тарихы Сабақтың тақырыбы

Сабақ түрі: аралас сабақ Сабақ әдісі: Жаңа білімді меңгерту,сұрақ-жауап. Сабақ көрнекілігі: Көркем суреттер, тірек сызбалар Сабақтың барысы: І. Алғашқы ұйымдастыру кезеңі ІІ

27.04kb.

25 12 2014
1 стр.


Ғ. Мүсірепов Жапон балладасы Қазақ тілі мен әдебиетінің пән мұғалімі: Дәулет Гүлжанат

Сабақ мақсаты: а Оқушыларды соғыс пен бейбітшілік арасындағы қарама-қайшылықтарды, шынайы өмір болмысын хикаят мазмұнына сын тұрғысынан қарауды, саналы шешім жасауға, шығарманың та

28.76kb.

25 12 2014
1 стр.


2-8 I – тарау. Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Таяу Шығыс: саяси, тарихи сипаты
970.28kb.

14 12 2014
5 стр.


Айы, күні: Сабақ жоспары Сабақ тақырыбы: Бердібек Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа»

Сабақ тақырыбы: Бердібек Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа» повестіндегі Қожа бейнесі

128.92kb.

25 12 2014
1 стр.