У гостях
казка
«Курочка ряба»
І молодша група
Вихователь:
Жук Наталія Михайлівна
ДНЗ № 6 «Веселка»
м. Гайворон
Мета:
розвивати мову дітей, збагачувати її потішками і забавлянками. Вчити розрізняти, співвідносити предмети за кольорами, виконувати дії з предметами, за вказівкою вихователя. Закріпити поняття «великий - малий», «один-багато». Вміти співставляти та правильно розміщувати на площині вкладиші, використовувати рамки. Закріпити основні кольори: синій, червоний, зелений, жовтий. Розвивати мислення, зорову пам’ять, сприймання кольору, дрібну моторику пальців рук. Виховувати позитивні емоції, увагу, доброзичливість, самостійність, турботливе ставлення до оточуючого.
Обладання: пір’ячко, гніздечко для курочки, курка – іграшка, курчата, дід, баба, матуся, синочок, кошик для сюрпризів, тарілочки (синя,жовта, фіолетова, оранжева, рожева, біла), яйце, мишка, сіно, віконце, вкладки різнокольорові, шапочки для курчаток, курки.
Хід заняття:
(діти заходять до групи, вітаються з гостями, знаходять пір’ячко)
-
Діти, а що це? (пір’ячко)
-
А як ви гадаєте, чиє це пір’ячко? (пташечки , качечки, курочки)
-
А давайте пограємося з пір’ячком у гру «Вітерець»
(діти дують на пір’їнку і вона літає вгору, вниз)
-
А зараз пір’їнка заховається, а ви будете її шукати.
(Д/Г «Де пір’яко?»)
-
Ой, гляньте, куди полетіло пір’ячко? (пір’ячко опускається на гніздечко де сидить курочка Ряба (іграшка))
-
Дітки, то чи є ж це пір’ячко? (курочки Ряби)
-
Вірно дітки, це курочка Ряба. Отож до нас завітала сьогодні казочка «курочка Ряба»
(лялькова вистава)
-
Жили були дідусь та бабуся, і з ними жили татусь і матуся та їхній синочок.
-
Дітки , а у вас є дідусь та бабуся?
-
Давайте разом з вами розкажемо про свою сім’ю.
(Пальчикова гімнастика)
« Цей ось пальчик – мій дідусь,
Цей ось пальчик - мій татусь,
Цей ось пальчик - моя бабуся,
Цей пальчик – моя матуся
А цей пальчик це є – я ,
От і вся моя сім’я . »
-
Я дуже рада за вас мої любі, що у вас є велика сім’я.
-
Отже, жила у них курочка ряба, знесла курочка яєчко, не просте, а золоте. Дід бив- бив, не розбив, бабуся била-била, не розбила, а мишка бігла, хвостиком зачепила, яєчко впало та й розбилось. Дідусь плаче, баба плаче (імітація рухів).
-
Дітки , вам шкода дідуся та бабусю? Давайте їх заспокоємо, та забавимо.
-
Не плачте дідусю, не плачте бабусю. Ми вам заспіваємо забавлянку
-
Сорока – ворона, на припічку сиділа
Діткам кашку варила,
На порозі студила
Ополоником мішала
Своїх діток годувала:
-
Цьому дала,цьому дала, і тому дала, і цьому дала, а цьому не дала.
-
Бо ти кашки не варив,
-
Дров не рубав,
-
Водички не носив, пічку не топив,
-
То й не будеш їсти!
І курочці теж було школа своїх господарів.
Курочка: не плачте дідусь та бабуся, я вам іще знесу не одне яєчко, а багато.
-
Дітки, а давайте щоб мишки не розбили яєчка, закриємо віконце де живе курочка на ніч, щільно-щільно, щоб не пролізли, а на ранок курочка відчинить віконце і впустить теплі світлі промінчики сонечка.
(діти вкладають в рамки вкладиші віконця, запитую якого кольору віконечко)
-
Молоці дітки, допомогли курочці , і знесла курочка багато яєчок, радіє дідусь і бабуся. Принесли їй сіна запашного, застелили курочці, щоб їй було тепленько та м’якенько (підчстеляє сіно курочці)
-
Ой, а хто ж це там пищить, ходімо подивимось ! (підходять до гніздечка)
-
Хто ж це такий , відгадайте загадку ? :
«Жовтенькі клубочки сидять біля квочки» (курчатка)
-
Якого кольору курчатка? (жовтенькі)
(дідусь та бабуся, дарують діткам курочку з курчатками )
-
Даруємо вам дітки курочку Рябу з курчатками, будете доглядати за ними, годувати їх.
-
Давайте подякуємо дідусеві та бабусі за курочку.
-
Ну що ж будемо за ними доглядати?
(вихователь бере гніздо з квочкою, та веде їх до галявини, висаджує на неї курочку,)
-
А курчатка не можуть вилізти з гніздечка, давайте їм допоможимо.
-
Візьмемо їх обережно на ручки, погладимо їх, і посадимо обрежно їх на галявину до квочки.
-
Яка мама-квочка? ( велика)
-
А курчатка ( маленькі)
-
Курка одна, а курчаток (багато).
(курочка дякує за допомогу).
-
А давайте їх погодуємо.
-
Курка з курчатами їстимуть зернятка, але сталось так , що кукурудза з пшеничками перемішалися, треба кукурудзу відібрати від пшениці.
-
Кукурдзу буде їсти курочка, а пшеничку – курчатка.
(діти відбирають кукурудзу від пшениці зі своїх тарілочок у велику, для курки )
(тарілочки різного кольору)
(діти їх ставлять кожному курчатці, таким же кольором як в курчаток бантик)
(вихователь висаджує курку, діти бажають їм приємного смаку)
Вихователь співає:
На подвір’ї курочки, ціпу-ціпу-ціп,
Ось Олежка, Юлечка, кришать ціпкам хліб.
Ціпки бачать кришечки, дзьобики тук-тук.
Весь шматок, ой, лишенько, вихопили з рук.
(вихователь запитує в дітей, чи сподобалися їм курчатка)
-
Які вони? (гарні, пухнасті, жовтенькі, тепленькі)
-
А ви хотіли б побути трішки курчатками? (одягають шапочки курчаток)
-
Ой, які ви гарні курчатка! А я буду курочка
Вийшла курочка гуляти,
І травички пощіпати,
За нею малята, жовтенькі курчата!
Курка каже: «Небезпека, не відходьте ви далеко»
Землю розгрібайте, зернятко шукайте!
З’їли зернят і жука, дощового черв’яка,
Напились водиці, повненьке коритце.
Ко-ко-ко-ко-ко-ко-ко,
Ви за мною йдіть рядком, нумо поспішайте,
Крильцями махайте!
(курочка дякує малят за доброзичливе ставлення до курчат)
-
Курчата ще маленькі,їм час відігріватися, давайте віднесемо їх в гніздечко до курочки , щоб трішки відпочили! (відносять, с адять у гніздечко)
-
Діти, а ви не бачили наше пір’ячко, давайте його пошукаємо!
(діти знаходять чарівне пір’ячко на кошику в якому лежить кіндер сюрприз).
-
Це мабуть чарівне пір’ячко приготувало вам такий несподіваний сюрприз!
(вихователь роздає даруночки)