Flatik.ru

Перейти на главную страницу

Поиск по ключевым словам:

страница 1
Мұғалім: Алтынбеков Аян Серікұлы

8сынып


Күні: 2.12.2010ж

Тақырып: Зертханалық жұмыс №4

Электр тогын өлшеу,тізбектің бөлігіндегі кернеуді анықтау. Есептер шығару.

Мақсаты:

Білімділік: Тақырып бойынша алған білімдерін эксперименттік бекіту.

Дамытушылық: Өлшеулер жүргізу және нәтижелерін өңдеу білігін дамыту

Тәрбиелік: Зерттеу мәдениетіне тәрбиелеу

Көрнекі құралдар: амперметр, вольтметр, жалғағыш сымдар, шам, слайдтар, жеке карточкалар

Сабақ жоспары: I. Ұйымдастыру кезеңі,үй жұмысын тексеру.

Экспресс-тест «Шартты белгілер»

ІІ. Зертханалық жұмыс №4

ІІІ. Есеп шығару.

IV. Жеке карточка бойынша өздік жұмыс

V . Қорытындылау



Сабақ барысы.

І. Ұйымдастыру кезеңі , үй жұмысын тексеру

c:\documents and settings\1\мои документы\δ¡ŋ@ - жеке құжаттары\8 сынып материал\физика суреттерде -8\амперметрлер\цепь.bmpc:\documents and settings\1\мои документы\δ¡ŋ@ - жеке құжаттары\8 сынып материал\физика суреттерде -8\амперметрлер\цепь.bmp
Cұлбадағы құралдардың көрсеткіштері бойынша тізбектегі ток күшін және кернеуді анықтаңдар.




ІІ. Зертханалық жұмыс №4
Электр тогын өлшеу,тізбектің бөлігіндегі кернеуді анықтау
Құрал-жабдықтар: ток көзі, кілт, шам, сымдар, реостат, вольтметр, амперметр.
Жұмыс барысы:

1. Амперметр мен вольтметрдің шкаласының бөлік құнын анықтау.



рис.6 (а, б)
2. Сұлба бойынша тізбек құрастыру

рис.5 (а)

3. Амперметрдің көмегімен ток күшін өлшеу


4. Тізбекке параллель вольтметрді жалғау

рис.7

5. Шамның және реостататтың ұштарындағы кернеуді өлшеу.



465. 39-суретте қандай ток көздері кескінделген? Бұл ток көздері энергияның қандай түрлерін электр энергиясына айналдырады?

466. Ток көзі қандай қызмет атқарады? Ток көзінің ішінде қандай жұмыс жасалады? Қандай энергияның есебінен?

472. 42-суретте кескінделген гальвани элементінің ішіндегі токтың бағыты қандай?
Үй жұмысы : № 474,475

IV. Қорытындылау

Кафедра меңгерушісі Ескендирова Т.Н

Тақырып: Зертханалық жұмыс №4 Электр тогын өлшеу,тізбектің бөлігіндегі кернеуді анықтау. Есептер шығару. Мақсаты

Көрнекі құралдар: амперметр, вольтметр, жалғағыш сымдар, шам, слайдтар, жеке карточкалар

17.96kb.

25 12 2014
1 стр.


Білімділік: Тізбек бөлігі үшін Ом заңын зерделеп, физикалық мағынасын, формуласын анықтау. Электр кедергісі, тәуелді болатын шамалар, өлшем бірлігі. Дамытушылық

Тақырып: Электр тогын өлшеу,тізбектің бөлігіндегі кернеуді анықтау. Толық тізбек үшін Ом заңы. Есептер шығару

33.07kb.

14 12 2014
1 стр.


Тақырып: Зертханалық жұмыс №5 Тізбек бөлігіндегі Ом заңы. Есептер шығару. Мақсаты: Білімділік

Көрнекі құралдар: амперметр, вольтметр, жалғағыш сымдар, шам, слайдтар, жеке карточкалар

25.8kb.

18 12 2014
1 стр.


Тақырып: Электр өрісі. Есеп шығару Мақсаты: Білімділік

Білімділік: Электр өрісінің күштік және энергетикалық сипаттамаларын есептеу барысында сандық, сапалық, графиктік есептер шығару, өлшем бірліктері

37.44kb.

17 12 2014
1 стр.


Тақырып: Зертханалық жұмыс №6.Өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау. Мақсаты: Білімділік

Білімділік: Өткізгіштерді жалғау әдістерін көрсетіп, электр тізбегінің сипаттамаларын есептей білуге үйрету жұмыстарын ұйымдастыру

34.2kb.

18 12 2014
1 стр.


Дамытушылық: Аталған тақырып бойынша білімдерін жүйелеу және жалпылауды, тексеруді қамтамасыз ету. Тәрбиелік

Мақсаты: білімділік: Оқушылар санау жүйелерінің даму тарихын білу (негіздері 2, 8, 16 ). Санау жүйелеріне есептер шығару

44.14kb.

04 09 2014
1 стр.


Білімділік: Электр тізбегінің сипаттамаларын есептеу барысында сандық, сапалық, графиктік есептер шығару. Дамытушылық

Дамытушылық: Күрделі есептерді қарапайым есептерге жіктеу арқылы сатылап шығару әдісін демонстрациялау, жаттығулар орындау

36.54kb.

17 12 2014
1 стр.


Электрмен жабдықтау мекемелері мен тұтынұшы арасындағы электр энергиясы үшін қаржылық есептер кезінде 0,4кв дейінгі желілердегі электр энергиясының шығынын анықтау әдістемесі Методика определения потерь электроэнергии на линиях до 0

На линиях до 0,4 кв при финансовых расчетах за электроэнергию между электроснабжающей организацией и потребителем

930.7kb.

18 12 2014
5 стр.