Flatik.ru

Перейти на главную страницу

Поиск по ключевым словам:

страница 1
Мұғалім: Алтынбеков Аян Серікұлы

8сынып


Күні: 11.12.2010ж

Тақырып: Зертханалық жұмыс №5 Тізбек бөлігіндегі Ом заңы.Есептер шығару.

Мақсаты:



Білімділік: Тақырып бойынша алған білімдерін эксперименттік бекіту.

Дамытушылық: Өлшеулер жүргізу және нәтижелерін өңдеу білігін дамыту

Тәрбиелік: Зерттеу мәдениетіне тәрбиелеу

Көрнекі құралдар: амперметр, вольтметр, жалғағыш сымдар, шам, слайдтар, жеке карточкалар

Сабақ жоспары: I. Ұйымдастыру кезеңі,үй жұмысын тексеру.

ІІ Зертханалық жұмыс №5 Тізбек бөлігіндегі Ом заңы

ІІІ. Есеп шығару.

IV Қорытындылау



Сабақ барысы.

І. Ұйымдастыру кезеңі , үй жұмысын тексеру

ІІ Зертханалық жұмыс №5 Тізбек бөлігіндегі Ом заңы

Құрал-жабдықтар: ток көзі, сымдар, резистор, реостат, амперметр, вольтметр.

Жұмыс барысы:

1. Өлшеуіш құралдардардың шкаласын зерттеп, бөлік құнын анықтаңдар.

2. Ток көзінің параметрлерімен танысыңдар.

3. Электр тізбегі сызбасы бойынша құралдарды жалғаңдар.

4. Ток көзінің кернеуін өзгерте отырып , ток күшінің мәнін кестеге жазыңдар.

5. Кестедегі мәліметтер бойынша ток күшінің кернеуге тәуелділік графигін сызыңдар.





І, А














U, В














6. Қорытынды жазыңдар.



ІІІ. Есеп шығару.
1. Егер R1=5 Ом, R2=10 Ом, R3=15 Ом, U2=1B болса, амперметрде қандай ток күші көрсетілген және АВ учаскесіндегi кернеу қандай?

B

A


R1

R2

R3

V


A


R1

V1

R2

V2

A

Егер R1=30 Ом, R2=12,5 Ом, U1=6B болса, амперметр мен V2 вольтметр нені көрсетіп тұр?

Кедергілері 15 Ом және 20 Ом екі өткізгіш параллель қосылып, кернеуі 5В ток көзімен жалғанған. Жалпы тізбектегі ток күшін табыңыз.
Кедергілері 230 Ом, 345 Ом және 690 Ом үш шам параллель қосылып ток күші 2А желiге жалғанған. Шамдарға қандай кернеу түседi?


  1. Кедергілері 3 Ом және 15 Ом өткізгіштер параллель қосылып, кернеуі 45В тізбекке жалғанған. Әрбір өткізгіштегі және жалпы тізбектегі ток күшін табыңыз.



  2. Кедергілері 10 Ом және 30 Ом екі электр шам параллель қосылған. Бірінші шамдағы ток күші 0,9 А. Екінші шам арқылы күші қандай ток өтеді?

  3. R1=50 Ом, R2=15 Ом, R2 өткізгіштегі ток күші 0,5А-ге тең болғанда R1 өткізгіштегі кернеу неге тең болады?

R1

R2



Үй жұмысы : §39, № 553.

IV. Қорытындылау

Кафедра меңгерушісі Ескендирова Т.Н

Тақырып: Зертханалық жұмыс №5 Тізбек бөлігіндегі Ом заңы. Есептер шығару. Мақсаты: Білімділік

Көрнекі құралдар: амперметр, вольтметр, жалғағыш сымдар, шам, слайдтар, жеке карточкалар

25.8kb.

18 12 2014
1 стр.


Білімділік: Тізбек бөлігі үшін Ом заңын зерделеп, физикалық мағынасын, формуласын анықтау. Электр кедергісі, тәуелді болатын шамалар, өлшем бірлігі. Дамытушылық

Тақырып: Электр тогын өлшеу,тізбектің бөлігіндегі кернеуді анықтау. Толық тізбек үшін Ом заңы. Есептер шығару

33.07kb.

14 12 2014
1 стр.


Тақырып: Зертханалық жұмыс №4 Электр тогын өлшеу,тізбектің бөлігіндегі кернеуді анықтау. Есептер шығару. Мақсаты

Көрнекі құралдар: амперметр, вольтметр, жалғағыш сымдар, шам, слайдтар, жеке карточкалар

17.96kb.

25 12 2014
1 стр.


Тақырып: Электр өрісі. Есеп шығару Мақсаты: Білімділік

Білімділік: Электр өрісінің күштік және энергетикалық сипаттамаларын есептеу барысында сандық, сапалық, графиктік есептер шығару, өлшем бірліктері

37.44kb.

17 12 2014
1 стр.


Тақырып: Зертханалық жұмыс №6.Өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау. Мақсаты: Білімділік

Білімділік: Өткізгіштерді жалғау әдістерін көрсетіп, электр тізбегінің сипаттамаларын есептей білуге үйрету жұмыстарын ұйымдастыру

34.2kb.

18 12 2014
1 стр.


Дамытушылық: Аталған тақырып бойынша білімдерін жүйелеу және жалпылауды, тексеруді қамтамасыз ету. Тәрбиелік

Мақсаты: білімділік: Оқушылар санау жүйелерінің даму тарихын білу (негіздері 2, 8, 16 ). Санау жүйелеріне есептер шығару

44.14kb.

04 09 2014
1 стр.


Білімділік: Электр тізбегінің сипаттамаларын есептеу барысында сандық, сапалық, графиктік есептер шығару. Дамытушылық

Дамытушылық: Күрделі есептерді қарапайым есептерге жіктеу арқылы сатылап шығару әдісін демонстрациялау, жаттығулар орындау

36.54kb.

17 12 2014
1 стр.


Сабақтың мақсаты: Білімділік

Білімділік: Оқушылармен қозғалысқа мәтінмен берілген есептер туралы түсінік бере отырып, есептің мағанасын түсініп оқып дұрыс талдай білуге, негізгі мәселені ажырата білуге дағдыла

20.63kb.

25 12 2014
1 стр.