Flatik.ru

Перейти на главную страницу

Поиск по ключевым словам:

страница 1
ЗОШ І-ІІІ ступенів села Постолівка

Інтегрований урок

з використанням ІКТ

1 клас

«Подарунки Святому Миколаю»

Підготувала Котуцька М.Р.

вчитель-методист

2011 р


-Тема. Подарунки Святому Миколаю.

Мета. Вчити дітей образно малювати картини зими, розширювати словниковий запас слів; удосконалювати навики читання; розвивати вміння зв’язно висловлювати думку;розвивати вміння працювати в групках; виховувати доброту, любов до ближнього; вчити учнів робити корисні справи; вчити створювати аплікації; прищеплювати любов до мистецтва.

Хід уроку



І Організаційний момент

Вчитель. Станьте, діти , всі рівненько,щоб урок пройшов гарненько,

Поверніться до гостей, привітайтесь «Добрий день!»

А тепер сідайте рівно і працюйте всі активно.

Сьогодні на уроці ми : читаємо уважно, міркуємо швидко,

Відповідаємо правильно і працюємо дружно.

ІІ. Ознайомлення з планом уроку.

( На сніжинках-веселинках) План

1.Словникова павутинка

2.Якою буває зима? ( вірші в парах)

3.Відеофільм «Зимові місяці»

4.Гра « Мікрофон» («За що я люблю зиму»)

5.Розповідь про Святого Миколая.( ІКТ)

6. Колективна робота « Галявинка добрих справ»

7. Листи до Миколая.

8. Підсумок уроку.



ІІІ. Підготовча робота.

  1. Загадки.

  • Зараз ми довідаємося , про що буде йти мова на уроці. А допоможуть нам загадки.

*Холод нам несе мороку. У турботах лине будень.

Цей останній місяць року зветься як? Вгадали? (Грудень)

  • Цей місяць січе, він морозний буває,

Урочисто й святково усіх нас вітає. (Січень)

  • Цей місяць лютує, бо весну красну чує. (лютий)

  • Я падаю на ваші хати, я білий-білий , волохатий.

Я прилипає вам до ніг і називаюсь просто -… (сніг)

  • Я прозорий і твердий – ходять , їздять по мені.

Не тону я у воді, на горю я у вогні. (Лід)

  • Хто малюнки на вікні уночі зробив мені? (Мороз)

  • Як на свято вбрався дах в снігову сорочку.

І виблискує на ній льодяна торочка. (Бурулька)

  • На зимові віти сіли білі квіти. (Іній)

МОРОЗ

СІЧЕНЬ ГРУДЕНЬ


З И М А


ЛІД

ІНІЙ БУРУЛЬКА

СНІГ

ЛЮТИЙ

МИКОЛАЯ РІЗДВО ВОДОХРЕЩА

НОВИЙ РІК



Вчитель. – Подивіться на всі ці слова і скажіть, якою спільною темою вони об’єднані? (Зима).

2.Гра «Мікрофон»



  • Що ми знаємо про зиму?

  • Вона холодна.

  • Взимку дні коротші , а ночі довші.

  • Зимові місяці – грудень, січень і лютий. -

  • Взимку ми відзначаємо народні свята : Різдво, Миколая, Новий рік,Водохреща…

3.Парна робота.

  • Якою ж буває зима?

1-а пара. Зима! Зима! Усякий знає – вона холодною буває.

Летять , кружляють , як пушинки, легкі , білесенькі сніжинки.

От випав сніг. Яка обнова! Зима тоді така чудова!

2-а пара. Міста чистенькі, білі села – зима і радісна , й весела .

Кружляють вальс сніжинки ніжні, зима пухка і білосніжна.

3-я пара. Вона й тоді усім хороша, коли мете легка пороша.

Мороз у лід озера кута, зима тоді , всі кажуть ,люта.

4-а пара. Вона буває і серйозна : суха і вітряна,й морозна.

А як насуне хмара сива, зима по-своєму красива.

І особлива, і чарівна, як королева чи царівна.

5-а пара. А вранці іній – от обнова! Яка зима тоді чудова!

Хоч і мороз за ніс щипає, дітей ніщо не зупиняє.

Бо все одно зима прекрасна, вся біла-біла, світла, ясна.

6-а пара. А якщо вітер завиває, то ясно всім : зима співає.

А вранці небо чисте-чисте, зима святкова, урочиста.

Зима буває вередлива, то часом добра, то сварлива.



Вчитель. – Як багато слів ми дібрали про зиму. Зараз ми розмістимо їх на дошці і прочитаємо, яка ж буває зима.

Холодна, чудова, радісна, весела,пухка . білосніжна, хороша,люта,серйозна, суха,вітряна, морозна,красива, особлива, чарівна,чудова, прекрасна, біла-біла, світла, ясна, святкова, урочиста, вередлива, сварлива.

Вчитель. Сідайте, любі, спочивайте , і фільм про зиму споглядайте.

4.Відеофільм « Зимові місяці»

Вчитель. Я так милуюся зимою,її холодною красою.

Вона убрана в оксамит і всіх веде в казковий світ.

- Чи ж люба вам зима, малята? Я інтерв’ю бажаю взяти.

- За що ти зиму любиш, друже?



5. Гра « Мікрофон». За що я люблю зиму.

Дитина. Зима насипала снігів і побілила нашу хату.

Для лиж, санчат і ковзанів настало довгождане свято.



Вчитель. А ти за що шануєш зиму?

Дитина. На вулиці, де я живу,все помолодшало від снігу,

Хто ліпить бабу снігову, хто в сніжки грається. Потіха!



Вчитель. Тебе зима чим тішить, знаєш?

Дитина. Якби узимку замість снігу летіло з неба крем-брюле.

Якби на річці замість криги був мармелад ,або желе,

Тоді, напевне, втричі більше любила б зиму дітвора.

« Зима, - казали б ,- найсмачніша і найчудовіша пора!»

Вчитель. А що сказати ти хочеш,Галю?

Дитина. Люблю за свято Миколая!

Ми всі чекаємо це свято і вивчили пісень багато.



Пісня «Ти сьогодні скоро спать лягай»

ІV. Опрацювання теми уроку.

Диктор . (звучить музика за сценою)

Плекай добро, воно повернеться до тебе.

Чини добро, і будеш ти в раю…

Роби добро, Господь сказав: « Так треба!

Я здалека добро розпізнаю!...

Вчитель. У житті людина робить різні справи : добрі і не зовсім добрі, погані і просто жахливі. Зазвичай вона бажає іншим добра. Та інколи забуває про всім зрозумілу пересторогу: чини добро, остерігайся зла.

У відомій рос. пісні співається : « Красоту уносят годы, доброту не унесут». Доброта – це один із виявів, порухів людської душі, те, що відрізняє людину від звіра. Адже тільки людина може мислити, мріяти, співчувати…

Милосердя, доброта… Ще з часів давньоруських благодійність була традицією нашого народу. Цілком природним і закономірним вважалося допомогти знедоленому,нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість і немічність, порятувати хворого чи каліку, заступитися за беззахисного і скривдженого.

Не випадково про доброту людську , про милосердя, про необхідність допомагати бідним , слабким і знедоленим, про те, що і до братів наших менших потрібно ставитися з добротою,ми говоримо саме сьогодні. Адже сьогодні – день святого Миколая! Він і є символом Добра і Милосердя.



5.Розповідь про Миколая.

Відеоролик «Біблійні оповіді про Миколая»

Миколай ріс під опікою чужих людей, співчував бідним, яким не було чого їсти,

в що одягнутися, взутися. І колись хлопчик почув від старого вчителя : « Коли робиш добро, то нехай твоя правиця не знає,що робить лівиця…» Задумався. А знав сім’ю, де мати була хвора, а діти ,Петрусь і Софійка , бідували. Тоді він і став таємно носити їжу, одяг , взуття.

Подумали, що злодій виносить добро з комори. А тоді зрозуміли, хто піклується про бідних. Назвали його Святим.

Усе своє життя присвятив святий Миколай бідним. І в це свято дарують люди один одному подарунки. І щасливі всі : хто дарує, і хто отримує дарунки. Бо найбільше в житті щастя – робити добро.

Вчитель. – Діти , а що знаєте про Миколая ви?


  1. В грудні ніч є чарівна, бо з небесного човна

Миколай на землю сходить і дива усюди творить.

  1. Все він знає. Все уміє, тільки хтось про щось помріє –

Мрію здійснить у цю ніч , бо святий він ,- в тому й річ.

  1. Наставляє Миколай: «Злом себе не покарай!

Чесним будь та справедливим,і працюй,не будь лінивим,

Другом вірним завжди будь, свого роду не забудь!



  1. В ніч на свято Миколая дітвора уже чекає

Подарунків і чудес із-за хмар з самих небес.

Він несе дарунки добрі у своїй великій торбі.

У віконце заглядає, і про тебе все він знає.


  1. Як ти вчишся, де ти ходиш,як себе з людьми поводиш,

Чи лягаєш вчасно спати, чи порядок робиш в хаті.

Пісня « Яка радість, який рай»

6. Відеоролик « Де живе Миколай»

Вчитель. Діти, всі люблять Святого Миколая за його щедрість, доброту. Але чи задумувалися ви колись , що можемо ми принести Миколаєві в дарунок?

Діти . Ми підготували галявинку « Добрих справ»

6.Галявинка «Добрих справ» (колаж-аплікація)

1 дит. Я побудую високі будинки

2 дит. А я насаджу скрізь зелені ялинки

3 дит. Я місяць і зорі попрошу світити,щоб в темінь ніхто не посмів заблудити.

4дит. - А я все кругом : у селі й за ставком, покрию пухкеньким , біленьким сніжком

5дит. - А я годівничку зроблю для пташок, щоб мали що їсти , як впаде сніжок.

6дит. - Я крихт і зерна покладу в годівницю, нехай веселяться і ласують птиці.

7дит. - Я з татом до лісу на лижах піду , козулям сінця в годівниці вложу.

8дит. - Я мамі й бабусі буду помагати, щодня я підлогу буду підмітати;

9дит. - А я у дворі серед білих снігів,ковзанку зроблю для малих дітлахів.

10дит. - А я, коли всі полягають вже спати, молитву щиреньку буду промовляти

11дит. - За тата, за маму, за рідну бабусю,за всю Україну і я помолюся.

12дит. - А я попрошу у Отця Миколая добра і спокою для рідного краю.

(Діти свої добрі справи наклеюють на аплікацію)

Вчитель. Ну, що ж, дорогі діти, я дуже рада , що кожен з вас хотів зробити щось корисне для ближнього, так як це робив колись і Миколай. Ви писали

листи до Миколая і , напевне, окрім цукерок та іграшок просили ще й про своїх близьких та рідних. Але, Миколай, думаю, про все знає сам.



  1. Листи до Миколая.

Вчитель. На домашнє завдання вам було підготувати листи до Святого Миколая. Кожен з вас оформляв їх по-своєму з допомогою батьків.

Зараз перед вами поштова скринька. Прошу вкинути свої листи.



  • А тепер колективно приготуємо подарунок Миколаєві. Ось перед вами ялинка. Її треба одягнути кульками. Але наші кульки будуть незвичайні – кульки людських чеснот. Ваше завдання вибрати кульку , прочитати чесноту і повісити її на ялинку.

(Доброта, чесність, віра, любов, надія, правда, милосердя, послух. допомога, повага,ласка, молитва)

Вчитель. А тепер складемо колективного листа –привітання Миколаєві.

Лист до Миколая.

Любий Отче Миколаю! Ми усі Тебе вітаєм.

Обіцяєм без вагання, що будемо всі слухняні.

Вчитись будемо завзято, щоби все на світі знати.

За нечемність прости нас. Ми більш не будем.

1-й клас.

8. Вісті з небесної канцелярії.

( З відеоролика до дітей звертається Миколай)

Миколай. Мир вам, діти! В вашій хаті будьте здорові і багаті,

Добре вчіться, будьте дужі, до роботи не байдужі.

Знаю, всі мене чекають, у віконце виглядають.

То ж хочу вас я попрохати батьків своїх поважати,

рідну землю прославляти, учителів шанувати.

Бачу, гарно ви співаєте, вірші розказуєте. Спасибі вам за добрі справи, добрі слова. Будьте ж завжди чемні, щирі, милосердні, несіть любов у своїх сердечках.

А я про вас не забуду, у кожного вночі буду.

І по вірі вашій, діти, будете усі радіти.



Хай збудуться ваші бажання, і пісня лине на прощання.

Пісня « Миколай, подарунки роздавай»

swscan0000200151

Колаж « Галявина добрих справ»

Чудо-кульки для Миколая,

Ними ялиночку ми прокрашаєм

zdjęcie160

Урок з використанням ікт 1 клас «Подарунки Святому Миколаю»

Зараз ми довідаємося, про що буде йти мова на уроці. А допоможуть нам загадки

84.01kb.

16 12 2014
1 стр.


I. книга братства

А клас (філологічний профіль) – 22, 10Б клас (інформаційно-технологічний профіль) – 27 (протягом року вибула 1 – Шурман Я.), 11 клас

1920.88kb.

27 09 2014
22 стр.


Правила чтения Основной курс Урок 1 Урок 2 Урок 3 Урок 4 Урок 5 Урок 6 Урок 7 Урок 8 Урок 9 Урок 10 Урок 11

В своем современном виде корейский фонетический алфавит Хангыль состоит из сорока букв. Начнем с согласных

2279.47kb.

09 10 2014
7 стр.


Українська мова 4 клас

Урок квк. Фонетика. Графіка. Орфографія. Орфоепія. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу

52.23kb.

10 09 2014
1 стр.


Урок математики 3 клас

Тема. Знаходження невідомого дільника. Розв’язування рівнянь. Задачі на дві і три дії

491.05kb.

04 09 2014
1 стр.


Урок матэматыкі 6 клас

Замацаваць навык вызначэння каардынат пунктаў і пабудавання пунктаў па іх каардынатах

156.27kb.

17 12 2014
1 стр.


Какво трябва да знаем по човек и Общество от 3 клас география общество

Общество – групи от хора с общи интереси, цели и задачи – семейство, клас, танцов състав

79.74kb.

08 10 2014
1 стр.


Урок з основ здоров’я 6 клас Тема: Харчування підлітків Мета: 1 сформувати особистісну позицію по питанню раціонального харчування

Привітання, створення емоційного, позитивного настрою шляхом активного і енергійного спілкування з учнями акцентуванням їх успіхів на попередніх уроках

73.38kb.

15 09 2014
1 стр.