Flatik.ru

Перейти на главную страницу

Поиск по ключевым словам:

страница 1
Тема.  І.Франко «Легенда про вічне життя». Вірш-заклик «Розвивайся ти, високий дубе» - віра в майбутнє своєї нації.

Мета:  ознайомити учнів із філософською і громадянською поезією

І.Франка; пояснити використання біблійних мотивів і образів, умовність художнього світу легенд і притч у збірці; розвивати зв’язне мовлення учнів, уміння висловлювати власні  роздуми; виховувати повагу до творчості І. Франка



Обладнання: збірки поезій Івана Франка/

Любов – великий вчитель.

Ж-Б. Мольєр

Хід уроку

І. Емоційне налаштування на урок.

Розшифруйте записану формулу уроку:



( у + о ) (в +с)  р = з

( у - увага,  о – організованість,  в – взаємодопомога,  с – спілкування, р – робота, з – знання).

Саме ці якості потрібні будуть нам на уроці.

ІІ. Перевірка заздалегідь заготовленого завдання.

1.     Заслуховування міні-творів учнів на тему «Кохання – щастя чи «в’язниця, Бог від якої заховав ключі…» чи заміток до шкільної газети «І.Франко – співець кохання».



ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку.

ІV. Актуалізація опорних знань.

1.Чому вірш зі збірки «Мій Ізмарагд» Франко назвав «дітьми страждання»?

( Збірка «Мій Ізмарагд»(1898р.) показала відхід автора від впливів марксизму, який він уже гостро критикував, прийняття християнської етики. Книга творилася впродовж 15 років, але писалася в несприятливий час – хвороба очей змушувала перебувати в темній кімнаті).



2. Чому збірка названа «Мій Ізмарагд»?

(Назву підказали Франкові давньоукраїнські «Ізмарагди» - літературні збірки статей і притч, що розкривали християнську мораль. Тож назвою «Мій Ізмарагд» автор висловив заповітну мрію, щоби творчість завше була ясною й відбивала, як дорогоцінне дзеркало-смарагд, щиру людську моральність). 



V. Усвідомлення нового матеріалу.

1. Постановка проблемного запитання.

Мойсей Сафір говорив « У метричних свідоцтвах пишуть, де людина народилася, і тільки не пишуть, для чого вона народилася».

Як ви думаєте, яке  ваше призначення у цьому світі?

2. Слово вчителя.

Із своїми міркуваннями про сенс людського життя І.Франко ділиться у філософській «Легенді про вічне життя», адже саме мотиви християнських заповідей переважають у його збірці «Мій Ізмарагд». За Євангельською канвою І.Франко виводить психологічні типи своєї доби: митникам, фарисеям, духовним мерцям протиставлені «Христові спадкоємці в царстві Духа», чиє серце, будучи тим добрим ґрунтом, на який падає Слово Боже, дає щедрий врожай мудрості, добра, самозречення. Письменник зміг втілити найголовніший закон людського буття та взаємовідносин.

  3.Читання «Легенди про вічне життя» (про себе).

4. Робота в групах.

Завдання : створіть образ цього твору ( пластичне відображення; живописна картина; радіопередача).



5. Твір-п’ятихвилинка «Що б я зробив (ла) з чарівним горішком безсмертя?»

6. «Проаналізуй – створи».

Як ви думаєте, якби золотистий горіх міг змінювати колір, то яким би він став, коли переходив з рук в руки?

Запишіть свої дослідження і вмотивуйте.

 

Орієнтовні кольори:

Червоний колір символізує могутність

Пурпуровий – шалене кохання, полум’яну пристрасть

Жовтий – зрада

Чорний – загибель, трагічний кінець, колір влади і сили

Білий – невинність і чистота

Синій  - спокій, холод, депресія

Зелений – життя

 

7. Виразне читання учнями поезії «Розвивайся ти, високий дубе».



8. Самостійна робота з підручником. (Пояснити жанрову особливість вірша)

9.  Бліц-опитування:

- Як ви розумієте зміст звертання «Діти ж мої, діти нещасливі», «Блудні сиротята»?

- Що мав на увазі поет, говорячи: «Годі ж бо вам в сусід на услузі "Свій вік коротати!»

- Що символізує образ дуба?  ( Це паралель до образу народу).

- Назвіть центральний образ поезії. (Образ матері-України).

- Хто з українських поетів схоже змалював образ матері-України? (Т.Г.Шевченко).



VІ. Підсумки уроку.

«Мікрофон»

Оскільки філософська проблема про життя і смерть є актуальною в усі часи, хотілося б дізнатися, який урок для себе ви винесли з нашого обговорення «Легенди про вічне життя».

У чому збігаються ваша і авторська позиція, а в чому – ні?

- Як ви ставитеся до клонування? Чи потрібне воно?



VІІ. Домашнє завдання.

Ідейно-художній аналіз «Легенди про вічне життя» та вірша «Розвивайся ти, високий дубе».

Тема. І. Франко «Легенда про вічне життя». Вірш-заклик «Розвивайся ти, високий дубе» віра в майбутнє своєї нації. Мета

Тема. І. Франко «Легенда про вічне життя». Вірш-заклик «Розвивайся ти, високий дубе» віра в майбутнє своєї нації

36.24kb.

17 12 2014
1 стр.


І. Франко «Легенда про вічне життя»

Тема: І. Франко «Легенда про вічне життя». Поезія «Декадент» поетичне кредо Франка. Вірш-заклик «Розвивайся ти, високий дубе» віра в майбутнє своєї нації

169.45kb.

14 09 2014
1 стр.


Рідна мова – життя духовного основа

Мета. Подати учням відомості про походження Всесвітнього Дня рідної мови, актуалізувати знання школярів про мову як джерело духовного зростання нації

70.23kb.

17 12 2014
1 стр.


«Досягнення усп іху»

Мета: продовжити формувати поняття про успіх, якості, що сприяють досягненню успіху, показати, як у процесі життя людина змінюється і розвивається; виховувати працьовитість, впевне

193kb.

04 09 2014
1 стр.


Тема. Шандор Петефі – видатний угорський поет (1823-1849) Вірш «Коли ти муж, будь мужнім…» Дидактична мета

Дидактична мета: познайомити учнів з біографією Ш. Петефі, навчати аналізувати поетичний твір

57.38kb.

26 09 2014
1 стр.


Тема. За О. Менем «Крашанки й писанки». «Гей, Великдень!» (з народного). К. Перелісна «Писанка» Мета

Мета. Розширювати знання учнів про давні звичаї українського народу, про традиції святкування Великодня; удосконалювати навички виразного читання; розвивати уміння виділяти у текст

55.82kb.

16 12 2014
1 стр.


Положення про Всеукраїнську дитячу еколого-краєзнавчу естафету,,Малі річки життя України Загальні положення

України, розвитку вмінь досліджувати, описувати та аналізувати отримані дані про малі річки своєї місцевості; залучення дітей до природоохоронної діяльності та виховання дбайливого

38.25kb.

07 10 2014
1 стр.


Тема. Художнє вираження жіночої самотності у «Казці про калинову сопілку» Оксани Забужко Мета

Мета: виховувати толерантне ставлення до людини, дотримуватися цінностей християнської моралі

60.23kb.

24 09 2014
1 стр.