Flatik.ru

Перейти на главную страницу

Поиск по ключевым словам:

страница 1
Тэма: Рашэнне задач на састаўленне лінейных алгарытмаў

Мэта: фарміраванне уменняў і навыкаў для рашэння задач на састаўленне лінейных алгарытмаў

Задачы:

  • замацаванне матэрыялу папярэдняга ўроку;

  • фарміраванне ўменняў састаўляць лінейныя алгарытмы і праграмы;

  • развіццё лагарытмічнага і алгарытмічнага мыслення.

Тып урока:

замацаванне вывучаемага матэрыялу.

Вучань павінен умець састаўляць праграмы з выкарыстоўваннем арыфметычных аперацый і выразаў

Праграмнае і метадычнае забеспячэнне ўрока:

Праграма Паскаль АВС, падручнік “Інфарматыка, 7 кл”, §13,

ЭСА “ Алгарытмізацыя і праграмавання 7-9 кл”, рабочы сшытак.


Ход работы:

  1. Арганізацыйны момант.

  2. Праверка ведаў і замацаванне ўменняў папярэдняга ўрока

Выкананне тэставага задання

  1. Састаўленне лінейных праграм

Напісаць праграму, якая вылічвае дзель ад цэлалікавага дзялення двух зададзеных цэлых лікаў і выводзіь на экран манітора рэзультат.

/Рагледзець састаўленне праграмы на дошке/



  1. Самастойная работа

Работа з ЭСА. Урок 2 пр. 14, 15.16.

Заданне:


Пеця купіў ў магазіне А порцый марожанага па цане Р

рублей. Колькі ўсяго грошай патраціў Пеця?

Заданне*:

Саставіць праграму, якая вылічвае суму лічбаў даннага двузначнага

ліку і выводзіць на экран манітора рэзультатю


  1. Падвядзенне вынікаў

Запаўненне рэфлекійнай карткі

  1. Д/з вывучыць функцыі. Выканаць пр. 4, стар.79, 7, 8 стар. 80

Тэст па тэме: “Асновы мовы праграмавання”


  1. Запісаць агульны выгляд праграмы Паскаль АВС

  2. Вызначце і запішыце тып зменных наступных паняццяўвыразу;

Нумар дня тыдня ___________;

Сярэднегадавая колькасць ападкаў ___________;

Колькаць урокаў у тыдне_____________;

Сярэдні бал паспяховасці_______________;



  1. Выбраць тыя велічыні, якія маюць тып real у праграме пры апісанні мноства іх значэнняў:

  1. 100;

  2. 132,3;

  3. 4,4;

  4. –23,2;

  5. 5

  1. Агульны выгляд апісання зменнай

  2. Выбраць праўдзівае апісанне зменнай А і В, калі яны выкарыстоўваюцца ў наступнай камандзе прысвойвання:

В:=А/2

  1. Var A, B: integer;

  2. Var A: integer;

B: real;

  1. Var A: real;

B: ineger;

Тэма: Рашэнне задач на састаўленне лінейных алгарытмаў Мэта

Мэта: фарміраванне уменняў і навыкаў для рашэння задач на састаўленне лінейных алгарытмаў

19.6kb.

16 12 2014
1 стр.


Праект Тэма: Ужыванне складаназалежных сказаў у вусных і пісьмовых выказваннях тэкстаў розных стыляў Праблема

Мэта: Арганізаваць прэзентацыю праекта па тэме "Ужыванне складаназалежных сказаў у тэкстах вусных І пісьмовых выказванняў розных стыляў па праблеме "снід наша агульная бяда"

45.01kb.

12 10 2014
1 стр.


Свет, у якім я жыву дыдактычная мэта

Дыдактычная мэта: перадаць вучням праўду пра стварэнне свету і чалавека, якія паўсталі з Божай любові

1380.25kb.

12 10 2014
18 стр.


Аналіз работы ма настаўнікаў беларускай мовы І літаратуры за 2010/2011 навучальны год Метадычная мэта

Метадычная мэта: укараненне ў практыку работы настаўнікаў-філолагаў сучасных адукацыйных тэхналогій: тэхналогія крытычнага мыслення, тэхналогія праблемнага навучання, камп’ютарныя

89.11kb.

16 12 2014
1 стр.


Моя земля Тэма. Мая зямля

Выхаванне ўмення бачыць прыгожае вакол сябе, глядзець на будзённыя рэчы неабыякавымі вачыма

96.13kb.

15 10 2014
1 стр.


А. П. Назаретян Смыслообразование как глобальная проблема современности: синергетический взгляд

История – это прогресс нравственных задач. Не свершений, нет, – но задач, которые ставит перед отдельным человеком коллективное могущество человечества, задач все более и более тру

411.79kb.

29 09 2014
1 стр.


Решение и оформление генетических задач

Некоторые общие методические приемы, которые могут быть использованы при решении задач

164.76kb.

16 12 2014
1 стр.


Центральные и вписанные углы

Цели: учить применять полученные знания при решении задач; способствовать развитию навыка решения задач

37.14kb.

15 12 2014
1 стр.